באזזנט

תמונה – צילום מסך כאן 11

רפואה שלמה

דיווח: שר החוץ יאיר לפיד נדבק בקורונה

ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד אובחן כחולה בנגיף הקורונה.

מלשכתו נמסר, השר לפיד שוהה בביתו בבידוד ומרגיש טוב.

בישיבת הממשלה אמש תועד לפיד כשהוא משתעל על ראש הממשלה בנט שישב לצידו ומיהר לשים מסיכה.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מיהר לברך את לפיד: "מאחל רפואה שלמה לשר החוץ יאיר לפיד. בריאות לפני הכל."

מוקדם יותר התייחס לפיד להתפשטות הקורנה והקריסה במערך הבדיקות והבידודים, "רגע לפני ישיבת הסיעה, עודכנתי שנחשפתי למאומת, על מנת לנקוט במשנה זהירות יצאתי לביתי ואבדק כנדרש על פי ההנחיות. אלה הדברים שרציתי לומר.

"אני רוצה להתחיל במובן מאליו: מול הקורונה, לא כל ההחלטות של ממשלת ישראל יהיו נכונות. לא יהיה מצב של אפס טעויות. אין דבר כזה. לא בישראל, לא בשום מקום אחר. השאלה אם אנחנו רוצים לכעוס, או להתמודד יחד".

זו מגיפה שמתפשטת מהר ומשתנה כל הזמן. אז אנחנו צריכים להגיב מהר, ולשנות את ההנחיות לעתים קרובות. לא תמיד אפשר לחכות לראות מה יהיה השלב הבא. אנחנו רוצים להציל חיים ולשמור על הכלכלה.

כשאתה עובד מהר, יש טעויות. המבחן הוא היכולת לעבוד יחד ולתקן את הטעויות בזמן אמיתי. אנחנו מודעים לתורים בבדיקות. אנחנו מודעים לזה שצריך להסדיר את בתי הספר. אנחנו יודעים שיש עסקים שנפגעים.

בכל זה אנחנו מטפלים עכשיו. טוב יותר ומהר יותר מרוב ממשלות העולם, אבל לא מושלם. זה גם לא יהיה מושלם. זה יהיה הטוב ביותר שאפשר בתנאים של אי ודאות, לעתים קרובות עם פחות מדי מידע.

לפני שנתיים לא היה דבר כזה קורונה. לפני שמונה חודשים לא היה דבר כזה דלתא. את האומיקרון גילינו בסוף נובמבר. גורמי המקצוע מניחים שבאמצע החודש הבא, באמצע פברואר, יהיה השיא ואז אחוזי ההדבקה יתחילו לרדת.

עד אז אנחנו צריכים לאזן בין הרצון לשמור על בתי ספר פתוחים, לבין הרצון למנוע הדבקה המונית של ילדים. בין הרצון לבדוק מה שיותר אנשים, לבין מספר מוגבל של מעבדות וערכות בדיקה.

אנחנו צריכים לאזן בין הזכויות שיש לכל אזרח, לבין העובדה שהלא מחוסנים מסכנים את עצמם ומסכנים כל אחד מאתנו. הם צריכים לדעת שלהחלטות שלהם יש מחיר.
אנחנו צריכים לאזן בין הצורך לשמור על ענפים כלכליים שלמים שנפגעו, לבין האחריות שלנו למשק ולעתיד הכלכלה. אנחנו לא נפקיר אנשים שהמגיפה פגעה בהם, נדאג לפיצויים, אבל לממשלה אין כסף בלתי מוגבל.

זו מציאות מורכבת. אין פתרונות מוחלטים. הייתי רוצה שיהיו בדיוק כמוכם, אבל אין. יש פה ממשלה טובה, אחראית, שנשענת על מידע רפואי ומדעי עדכני.
עשינו החלטה. אנחנו לא נשב ונחכה לראות מה קורה כדי למנוע בקורת עלינו. אנחנו נפעל, נטעה, נתקן את הטעויות ונמשיך הלאה. הממשלה ואזרחי ישראל הם שותפים. האויב הוא המגיפה.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.