באזזנט

תמונה – Pixabay

גל האומיקרון

מטריד: תת זן חדש של אומיקרון התגלה בישראל

מקרים ראשונים של נדבקים בתת זן חדש של וריאנט האומיקרון התגלו בישראל, כך מדווחים הערב ב"כאן חדשות".

על פי הדיווח, 20 ישראלים נדבקו בתת הזן של האומיקרון או בשמו "BA2" לאחר ריצוף גנטי. המדענים והחוקרים עדיין לא יודעים הרבה על ה-BA2, אך יש מי מהם שמעריכים שתת הזן עלול להיות אלים יותר מאחר והוא מכיל כמות מוטציות גדולה אף יותר מוריאנט האומיקרון המקורי. לעת עתה, יש להדגיש שאין מידע או מחקר לגבי רמת המסוכנות של הזן.

ככל הנראה, מקרים ראשונים של תת הזן BA2 התגלו בסין לפני מספר שבועות. מקרים התגלו גם באוסטרליה, דנמרק, קנדה וסינגפור ועכשיו כאמור, גם בישראל.

לפי הדיווחים בתקשורת, תת הזן החדש של האומיקרון התגלה לראשונה בסין לפני כמה שבועות, וחוקרי מערכות הבריאות חושדים שמקורו בהודו – בדומה לווריאנט הדלתא. מלבד ישראל, מקרי הידבקות ב-BA2 אובחנו גם בדנמרק, אוסטרליה, קנדה וסינגפור.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
להתראות בערב
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.