באזזנט

תמונה – ארכיון לע"מ

הסתה להמונים

בנט נגד הימין: "מכונת רעל רועשת וקטלנית"

במסר שאמור להיות חגיגי ומאחד ערב חג השבועות, ראש הממשלה בנט יוצא במתקפה חריפה נגד הימין באיגרת וסרטון קשה לצפייה שפרסם ומעורר סערה ברשת.


בהודעתו כותב בנט ומאשים, "הרוב הדומם שמח שהממשלה רגועה ומתפקדת. אנחנו, אזרחי ישראל כולם, עומדים שוב בפני צומת דרכים היסטורית: להמשיך קדימה עם מדינה מתפקדת או להידרדר אחורה לכאוס, לשנאה פנימית, לחולשה חיצונית ולשעבוד המדינה לצרכי איש אחד.

"בנט הוסיף ומאשים, "על המגרש כרגע פועל רק צד אחד – מכונת רעל רועשת וקטלנית של בן גביר, עודה, נתניהו וסמוטריץ', שמפעילה אלימות, סחטנות ומסה של 'פייק ניוז', ואילו הרוב הדומם ששמח מממשלה רגועה ומתפקדת, אכן דומם ולוקח הכל כמובן מאליו. אם איננו רוצים להידרדר אחורה – על כולנו לפעול".

הליכוד בתגובה לאיגרת של בנט: "השקרים של בנט לא יכולים להסתיר את העובדה שהוא העביר את השליטה במדינה למנסור עבאס, אחמד טיבי ולחבריהם תומכי הטרור.

בליכוד הוסיפו, "מחירי הדלק, המזון והדיור שוברים שיאים, בנט ולפיד לא עושים כלום, חוץ מלשלם מדי שבוע מליארדים לרע״מ, המשותפת וזועבי – רק כדי להמשיך לשבת על הכיסא. אזרחי ישראל היקרים, נעשה הכל כדי להפיל את ממשלת החולשה והמחדל , ולהקים בהקדם ממשלה ציונית חזקה, שתדאג לביטחונם ורווחתם של כל אזרחי ישראל."

עמית סגל הגיב בכמה תובנות מקריאת האיגרת של בנט.

1. זו יריית הפתיחה לקמפיין הבחירות שעלול לבוא, ובנט מכוון למרכז עם מסרים שמדברים על ״מכונת רעל והסתה״, ממלכתיות וסכנה למדינת ישראל.

2. התזמון של פרסום האיגרת לא מקרי, היות והיא מלאת רמזים לגדעון סער והאולטימטום שהציג השבוע בעניין חוק תקנות יו״ש (״מי שינהג בצורה חסרת אחריות הציבור יבוא עמו חשבון; ״אין לי כוונה להיות בן ערובה של אף אחד״).

יש כאן ניסיון של בנט לשדר שהוא המבוגר האחראי ולמנוע מסער, שנחשד השבוע במגעים עם הליכוד, להוביל לפירוק הממשלה.

3. אחרי הבית היהודי, הימין החדש וימינה – המסרים של בנט באיגרת הם המצע של מפלגתו החדשה. אפשר להעריך שאורבך לא יהיה חלק ממנה, ובסבירות לא מבוטלת גם שקד.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.