כך זה נראה

רץ ברשת: עיתונאית לוחשת לילדה מפגינה מה להגיד

תמונה – צילום מסך ערוץ 13

רץ ברשת: במהלך סיקור הפגנת השמאל בתל אביב נגד הרפורמה המשפטית של שר המשפטים יריב לוין, תועדה עיתונאית כשהיא לוחשת לילדה קטנה שהשתתפה במחאה, ולא ידעה להגיב למה היא באה להפגין.

העיתונאית ליאור ורוצלבסקי, ככל הנראה לא שמה לב שהיא נקלטה במצלמה, כשהיא לוחשת לילדה להגיד שהיא באה להפגין למען "הדמוקרטיה".

השרה גלית דיסטל אטבריאן תקפה, "מה שעומד מאחורי המחאה הזאת הוא הונאה ציבורית. למעשה, מדובר בהונאה הציבורית הגדולה ביותר שהמדינה הזאת ידעה. אורקסטרה מתוזמרת של כל מוקדי הכח בישראל שמוציאה ציבור מודאג מהבית תחת הונאה מושלמת של קץ הדמוקרטיה. עזבו שזה מטופש לאין קץ. זה מתחיל להיות מסוכן. מאוד מסוכן."

כך זה נראה בשידור חי מתוך ערוץ 13

ראש הממשלה נתניהו תקף את ראשי המחאה, "בדמוקרטיה העם מצביע בבחירות, ונציגי העם מצביעים בכנסת. קוראים לזה דמוקרטיה. לצערי מנהיגי המחאה רומסים את הדמוקרטיה.

הם לא מקבלים את תוצאות הבחירות, הם לא מקבלים את הכרעת הרוב, הם לא מגנים קריאות לרצח של רה״מ, ובני משפחתו, הם לא מגנים קריאות לפגוע בחברי כנסת. הם חוסמים צירים וקוראים למרי אזרחי, הם קוראים בלי בושה למלחמת אחים ודם ברחובות. הם מאיימים בבריונות נגד ח״כים.

חשבנו שראינו הכל והיום בבוקר הם הגיעו לשפל חדש: הם ניסו הבוקר למנוע בכוח מח״כים לצאת מביתם ולהגיע לכנסת כדי לממש את הזכות היסודית ביותר להצביע.

הם צרו על ביתה של ח״כ טלי גוטליב, שיש לה בת עם צרכים מיוחדים, ואומרים לה ״את לא תצאי מהבית והבת שלך לא תצא מהבית״.

אלה הבריונים שמטיפים לנו מוסר?! הם אלה שמדברים מעל ראשנו גבוהה-גבוהה על ערכים, על זכויות המיעוט והפרט, בשעה שהם רומסים עד עפר את זכויותיה של ילדה עם צרכים מיוחדים וזכויותיה של נציגת ציבור.

אני מודה לאלה באופוזיציה שגינו את הדבר הנורא הזה, ולאלה שלא גינו – תתביישו לכם. נפלתם על הראש? מה קורה לכם? אין לכם גבולות? איבדתם את זה? אז מנהיגי המחאה מדברים על דמוקרטיה, אבל בפועל הם רומסים את הדמוקרטיה.

אתמול הגיע חידוש נוסף לעיוות הדמוקרטיה מבית יוצר אחר: בשעה שציבור גדול קורא להידבר, יש מי שלא נותן לדבר. שמעתם? ״צריך להידבר אבל אסור לדבר״. אומרים לי: זה לא רק שאתה לא יכול לעסוק ברפורמה, אתה לא יכול אפילו לדבר על הרפורמה.

אמה-מי-אתה? אתה בסך הכל ראש ממשלה שנבחרת ונתמכת באופן דמוקרטי על ידי 2.5 מיליון איש. ״אתם אמנם מייצג אותם, אבל אסור לך לדבר בשמם״. אני אמור לייצג אותם, בטלפתיה?

כך נראית ״הדמוקרטיה הישראלית החדשה״: לא מכבדים את הרוב,
לא נותנים להצביע, לא נותנים לדבר. א-גרויסע דמוקרטיה! אז אני אומר: מספיק עם תיאטרון האבסורד הזה. מספיק עם הדיבורים על סרבנות, ומספיק עם הסרבנות להידבר. כבר אמרנו לפני שישה שבועות: יש מקום להידברות, אין מקום לבריונות.

ואני אומר היום לראשי האופוזיציה: תפסיקו עם הבריונות, ותתחילו עם ההידברות. יש די והותר זמן להידבר ויש כאן נכונות אמיתית לדבר. יש די והותר זמן לנסות לצמצם פערים. יש די והותר זמן לנסות להגיע להסכמות.

יש לא מעט נציגים בכירים באופוזיציה, יותר ממה שחושבים, שמסכימים להידבר. אבל הם מפחדים מהבריונים במחנה שלהם. אני מקווה שהם יתגברו על זה ויגלו את המנהיגות והאחריות שנדרשות בזמן הזה.

אז היום יש הצבעות, ומחר אני מקווה שתיפתח הדרך להידברות. בכל מקרה, דבר אחד לא ישתנה: העם מימש את זכות ההצבעה שלו בבחירות, ונציגי העם יממשו את זכות ההצבעה שלהם כאן בכנסת ישראל. קוראים לזה דמוקרטיה.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
14 תגובות
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.