החקירה המלאה

נכנע: מנהל בית חולים בעזה נשבר בחקירה

תמונה – תקשורת שב"כ

אחמד כחלות, מנהל בית החולים ׳כמאל ע׳דואן׳ בג׳באליה שבצפון הרצועה, מודה שחמאס הפך את בתי חולים למתקן צבאי בשליטת חמאס: "גויסתי לחמאס ב-2010 בדרגת תת אלוף. יש בבית החולים עובדים שהם פעילים צבאיים של עז א-דין אלקאסם – רופאים, אחים, פראמדיק, פקידים, אנשי צוות״.

כחלות נעצר ברצועת עזה בתאריך 12/12 בבית החולים ׳כמאל ע׳דואן׳ על ידי כוח צה״ל ושב״כ. בחקירתו בשב״כ מתאר אחמד כחלות כיצד חמאס משתמש בבתי חולים לשימוש צבאי- הסתרת פעילים, פעילות צבאית, שינוע אנשי צוות ואף הביאו חייל חטוף לבית החולים.

ציטוטים מתוך חקירתו בשב״כ של אחמד כחלות: "הם מתחבאים בבתי חולים כי הם מאמינים שבית חולים הוא מקום בטוח. לא יפגעו בהם שהם בתוך בית חולים״.

"יש בבית החולים כ-16 עובדים שהם פעילים צבאיים של עז א-דין אלקאסם – רופאים, אחים, פראמדיק, פקידים, אנשי צוות".

"לחמאס יש משרדים בתוך בתי החולים. יש מקומות לבכירים, הביאו לשם גם חייל חטוף. יש מקום יעודי לחקירות, ביטחון הפנים, והביטחון המיוחד. לכולם קווי טלפון פרטיים בתוך בית החולים".

״חמאס משתמש באמבולנסים פרטיים. יש לו צבע שונה, ואין לו לוחית רישוי. השתמשו בו להבאת החייל החטוף ולהעברת גופות. הוא הולך ובא ולא מוריד פצועים״.

״פעם התחננתי שיקחו פצוע לבית חולים האינדונזי, לשיפאא, לטיפול, הם סירבו. המשימה שלהם חשובה יותר. מנהיגי חמאס הם פחדנים. הם השאירו אותנו בשטח בעוד שהם מתחבאים במקומות מסתור. הם החריבו אותנו״.

1 תגובה
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!