באזזנט

קרדיט תמונה: צחי גביש, רשות הכינרת

גשמי ברכה

מדהים: מפלס הכינרת עלה ב-80 ס"מ

מצאו את ההבדלים: רשות המים מדווחת כי מפלס הכינרת עלה ב 23 סמ' ביממה האחרונה. מתחילת החורף עלה מפלס הכנרת ב- 80 ס״מ - כך זה נראה היום ולפני שנה בדיוק - נתניהו בסיור במרכז השליטה בבית דגן וביקש: "זה בדיוק כמו מתקפות טילים - אתם יודעים שאם אתם שומעים להנחיות, אתם ברוב המקרים, כמעט בכולם, לא תימצאו בסכנה"

בתמונה העליונה: חוף נוף גינוסר שבכינרת הבוקר 9.1.20
בתמונה התחתונה: חוף נוף גינוסר בשנה שעברה 9.1.19

צילום: צחי גביש, רשות הכינרת

כמו כן, סייר ראש הממשלה נתניהו במרכז השליטה של אגף התנועה בבית דגן. הוא קיבל סקירות על פריסת הכוחות וההיערכות המוגברת בשל מזג האוויר הסוער. ראש הממשלה שוחח עם המוקדנים במוקד החירום על עבודתם ועל הטיפול באירועים.

"האסון הזה, הגשמים האחרונים גבו מאיתנו מחיר כבד מאוד וטרגי של שבע נפשות. אני רוצה לשלוח תנחומים בשם כל אזרחי ישראל, למשפחות, גם למשפחתו של מוטי בן שבת, גיבור."

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר במרכז השליטה של אגף התנועה של משטרת ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר במרכז השליטה של אגף התנועה של משטרת ישראל בבית דגן, יחד עם שר הבט"פ גלעד ארדן, וקיים הערכת מצב עם כלל גופי החירום וההצלה לאור מזג האוויר הסוער.ראש הממשלה נתניהו קיבל סקירות על פריסת הכוחות וההיערכות המוגברת בשל מזג האוויר הסוער. ראש הממשלה שוחח עם המוקדנים במוקד החירום על עבודתם ועל הטיפול באירועים.ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הסיור:״קיימנו עכשיו דיון ממצה עם שר הבט"פ, עם מ״מ המפכ"ל ועם כל ראשי ארגוני החירום. דיון ממצה על בעיות הרגע. אנחנו הופכים את מדינת ישראל לעוד יותר יעילה, משוכללת בשימוש של טכנולוגיה ומאגרי מידע כדי להתמודד עם אסונות הטבע האלה. האסון הזה, הגשמים האחרונים גבו מאיתנו מחיר כבד מאוד וטרגי של שבע נפשות. אני רוצה לשלוח תנחומים בשם כל אזרחי ישראל, למשפחות, גם למשפחתו של מוטי בן שבת, גיבור.יש לי בקשה אחת – היעד הראשון שלנו לפני כל דבר אחר הוא הצלת חיים. כדי להציל חיים, כדי למנוע את רוב המקרים, אני מבקש מכם להישמע להנחיות המשטרה וגופי החירום. אם תישמעו לדברים האלה, זה בדיוק כמו מתקפות טילים – אתם יודעים שאם אתם שומעים להנחיות, אתם ברוב המקרים, כמעט בכולם, לא תימצאו בסכנה. לכן זו הבקשה הראשונה.״ראש הממשלה הוסיף על אסון המעלית:״האסון הזה קרע את הלב של כולנו, אני לא חושב שיש מי שהיה יכול להישאר אדיש למוות הטרגי הזה. הדבר הזה נחקר כרגע ובודקים אותו. מוקדם מדי לתת מסקנות. כשימצו את הבדיקות הם יפורסמו.״עוד אמר רה״מ:״יש לי רק בקשה אחת: יהיו שיטפונות בנגב – אל תלכו לראות אותם. אל תעמדו בשולי הנחל, מניסיון אני אומר לכם – הנחל עולה על גדותיו במהירות עצומה. אל תלכו לצפות בשיטפונות, תראו את זה בטלוויזיה.״ראש הממשלה על הסיוע לעיר נהריה:״מנכ"ל משרדי יעמוד לרשותו כדי לעזור בסיוע מיוחד, בהחלט נעשה את זה.״ראש הממשלה נתניהו הנחה לפתח גישות חדשות ומערכות טכנולוגיות חדשות בכדי להתמודד עם מצבים מסוג זה.ראש הממשלה נתניהו בפתח הערכת המצב:״אני מודה לכם על הפעולה המאומצת שאתם עושים. זהו מאמץ רב-זרועי של הרבה רשויות והרבה גופים שנועד לעשות את הדבר העיקרי – העיקר זה הצלת חיים. ההנחיה שלי היא להציל חיים. זו ההנחיה שאתם מורידים לתוך דרגי הביצוע ואני מבקש להוריד את זה גם לאזרחים. יש להישמע להוראות.״בהערכת המצב השתתפו מ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן, נציב כבאות והצלה רב-טפסר דדי שמחי, מ״מ נציב שב״ס גונדר אשר וקנין, מנכ״ל מד״א אלי בין, רמ״ט פיקוד העורף תא״ל איציק בר, יו״ר השלטון המקומי חיים ביבס, נציג השירות המטאורולוגי וגורמים נוספים.וידאו: רועי אברהם, לע"מסאונד: ניר שרף, לע"מ

Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on Thursday, January 9, 2020

נתניהו הוסיף וביקש: "יש לי בקשה אחת – היעד הראשון שלנו לפני כל דבר אחר הוא הצלת חיים. כדי להציל חיים, כדי למנוע את רוב המקרים, אני מבקש מכם להישמע להנחיות המשטרה וגופי החירום. אם תישמעו לדברים האלה, זה בדיוק כמו מתקפות טילים – אתם יודעים שאם אתם שומעים להנחיות, אתם ברוב המקרים, כמעט בכולם, לא תימצאו בסכנה. לכן זו הבקשה הראשונה.״"

ראש הממשלה הוסיף על אסון המעלית: ״האסון הזה קרע את הלב של כולנו, אני לא חושב שיש מי שהיה יכול להישאר אדיש למוות הטרגי הזה. הדבר הזה נחקר כרגע ובודקים אותו. מוקדם מדי לתת מסקנות. כשימצו את הבדיקות הם יפורסמו.״

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 11 שעות

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני יום 1
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 11 שעות

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני יום 1

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.