חלופה קטלנית

צפו: ניסוי מוצלח בטיל הספייק

רפאל סיימה סדרת ניסויים מוצלחת בטיל הספייק, משקלו 10 ק"ג בלבד ומגיע לטווח של 2 ק"מ עם קטלניות נ"ט מרשימה - צפו בניסוי
קרדיט: רפאל

14:12 | 13.01.20

הטיל החדש שוקל 10 ק"ג בלבד ומגיע לטווח של 2000 מטרים עם קטלניות נ"ט מרשימה. חימוש ה- SPIKE SR מהווה חלופה קטלנית לכוחות חי"ר בסדרה של הדגמות ירי אשר בוצעו בדרום הארץ.

במסגרת ההדגמה היורים שיגרו מספר רב של טילים אל עבר מטרות בטווחים של עד 2 ק"מ, מוכיחים טווח תקיפה גדול להגדלת שרידות החי"ר בהתקלות עם רכבים קרביים ממוגנים (רק"מ) וכן יכולת חדירות מיגון שריון נרחבת.

טיל ה-SPIKE SR הינו טיל אלקטרואופטי נישא, קל משקל ומשוגר כתף המיועד לכוחות חי"ר מתמרנים. החימוש הוא הקל ממשפחת טילי הSPIKE ושוקל 10 ק"ג בלבד. הטיל נמצא כבר בשימוש מבצעי ע"י מספר מדינות ביניהן מספר מדינות בכוחות נאט"ו.

טיל ספייק – צילום רפאל

משפחת טילי הספייק מבצעית כיום ב-34 מדינות שונות עם אספקות של יותר מ-33,000 טילים והתקנה על יותר מ-45 סוגים שונים של פלטפורמות ביניהם מסוקים, רכבים וכלי שייט.

מרפאל נמסר: "הספייקSR מביא יכולת קטלניות זהה ואף גבוהה מחימושים גדולים ממנו כולל יכולת ייחודית של מוכנות לירי תוך 6 שניות בלבד מהפעלה, יכולת תקיפת מטרות מהירות בתנועה וטווח תקיפה גדול. כלל יכולות אלו נדרשות כיום מאוד ע"י הלקוחות שלנו גם בהערכות ללחימה סימטרית נגד שריון אך גם בהערכות ללחימה היברידית (Hybrid warfare) אשר מהווה איום גדול במזרח אירופה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים