חדשות

צילום: אבי אוחיון, לע"מ

יאיר נתניהו נגד סיוע קורונה לפלסטינים "לא חייבים להם כלום"

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תוקף את הסיוע הרפואי שישראל מספקת לרצועת עזה והרשות הפלסטינית נגד נגיף הקורונה: "מוזמנים לפנות לאחים הערבים מוסלמים בירדן"
באזזנט >
16:11 | 01.04.20

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה יוצא נגד האפשרות לסיוע לרשות הפלסטינית ולרצועת עזה במאבק נגד נגיף הקורונה: "ישראל לא צריכה 'לספח בריאותית' את הרשות הפלסטינית ועזה", צייץ נתניהו הבן בחשבון הטוויטר שלו.

על סיוע לרצועת עזה כתב נתניהו: "אם הם מספיק ״מדינה״ להתקבל לכל הארגונים הבינלאומיים של האו״ם, אז הם מספיק ״מדינה״ לדאוג לאזרחים שלהם. אין מגע בין האוכלוסייה שלנו עם עזה ומאז ההתנתקות אנחנו בכלל לא חייבים להם כלום".

עוד הוסיף: "חבל שהשקיעו את כל המיליארדים שקיבלו בתרומות מהעולם בקסאמים ומנהרות ולא במערכת הרפואית שלהם. אם יש להם בעיות הם יכולים לפנות לאחים הערבים מוסלמים שלהם במצרים".

נתניהו יצא גם נגד הסיוע לרשות הפלסטינית: "חבל שאת כל הכספים שקיבלו מאירופה השקיעו במשכורות למחבלים ולא בתרופות. אם יש להם בעיות ובקשות, מוזמנים לפנות לאחים הערבים מוסלמים בירדן".

במקביל, תקף ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד שתייה את ישראל, בציוץ שפרסם בטוויטר כתב: "החולשה האמיתית בקרב שלנו נגד הקורונה, הוא הכיבוש הישראלי וכל מדיניותו המנסה לסכל את מאמצינו להגן על עמנו. אנו לא מקבלים אפוטרופסות ישראלית על צעדינו. מה שנדרש הוא שישראל תשאיר אותנו לבד"

בעולם מאשימים את ישראל

יש לציין ששאלת הסיוע לישראל בעזה, עלתה לסדר היום הבינלאומי כאשר המועמד לנשיאות ארה"ב ברני סנדרס היהודי, צייץ בתחילת השבוע על המצב הרפואי ברצועה, וטען כי על ממשלת ישראל לסייע בכך.

דבריו של סנדרס מגיעים לאחר שארגון "גישה" – ארגון זכויות אדם ישראלי – האשים את ישראל באחריות למצב הבריאותי ברצועת עזה, על אף הסיוע הרפואי שמועבר לעזה ביום-יום.

כזכור, בראיון לעובדה חשף אתמול בכיר במוסד כי הרשות הפלסטינית ועזה נלקחים בחשבון ברשימות בחלק מהציוד הרפואי שמגיע לישראל.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

סיבוך נדיר

רוצה את בנט

סערה בנגמ"ש

נורה כתומה

זעם חרדי

חרדים ומסיכות

אכיפה בררנית

יהי זכרו ברוך

2020 בעיצומה

נקלט במצלמות

תיעוד משטרתי

תיעוד משטרתי

13:35 | 06.07.20

הבטחות

משרד מוגבל

שימו לב

כתר הקורונה