באזזנט

קרדיט תמונה: ישראל דמוקרטית

איפה הכסף?

נחשף: למה קיבל ברק מיליונים מקרן וקסנר?

לאחר שנים של שתיקה, ארגון 'קרן וקסנר' חושפים לציבור, למה קיבל ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מיליוני שקלים מהקרן המפוקפקת מפרשת הפדופיל אפשטיין.

הסוד נחשף: בעקבות הלחץ התקשורתי של העיתונאי אראל סגל, מפרסמים הערב הנהלת קרן וקסנר את הסוד הכמוס שהוסתר במשך שנים, למה קיבל ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מיליוני שקלים ועבור איזה מחקרים.

בעניין מעורבותו של ג‘פרי אפשטיין טוענים קובעים חד משמעית גורמים בהנהלת הקרן, כי מעורבותו היחידה של הפדופיל אפשטיין בקרן היתה כממלא פונקציה אדמיניסטרטיבית בין השנים 1992-2007, עד אשר פוטר על ידי משפחת וקסנר כשעלו לגביו חשדות ראשונים על פדופיליה. עוד טוענים בקרן וקסנר, כי הפדופיל ג'פרי אפשטיין לא תרם לקרן אפילו דולר אחד מעולם!!"

בעניין העסקתו של מר אהוד ברק ע״י הנהלת הקרן בארה"ב לפני 15 שנה אומרים בקרן, "מתוך רצון והחלטה של מייסדי הקרן לחזק את המנהיגות בקהילות היהודיות ובמדינת ישראל ממניעים ציוניים. במהלך עשרות שנות פעילותה, העסיקה הקרן אישים ומנהיגים ישראליים בתפקידים שונים. בתקופה בה ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק היה אזרח פרטי שפרש מהשירות הציבורי, ראתה הקרן הזדמנות ייחודית להעסיקו בעבודת מחקר שתניב בסופו של תהליך 2 כתבי יד: הראשון בתחום הלקחים שנצטברו מהסכסוך במזרח התיכון והשני בתחום המנהיגות, לשימושה במסגרת לימודי המנהיגות של הקרן."

עוד אומרים בקרן: "מר ברק ביצע והשלים מחקר בין 267 עמודים בנושא הסכסןך הישראלי – פלסטיני אשר נמסר לקרן כמתבקש. באשר לחלקה השני של העבודה העוסק בנושא המנהיגות, נעשה מחקר והקרן קיבלה לידה תקציר, אך לא קיבלה לידיה כתב יד שלם. הנהלת הקרן בארה"ב באותה העת )לפני קרוב ל-15 שנה(, לאחר שקיימה בירור, שקלה והחליטה כי יש די בעבודה שנעשתה ובחומרים שקיבלה בפועל על מנת לסיים את הפרויקט ולהצדיק את התשלום."

העיתונאי עמית סגל התייחס לחשיפת הפרשה: "ברק קיבל 37,243 ש"ח לעמוד במחקר. אף אחד אף פעם בעולם לא מקבל עשרה מיליון שקל בשביל לכתוב מחקר שאפילו שכח לסיים, זה במחילה רחוק מלהיות הסבר מספק, במיוחד שברק נמנע להסיר במשך שנתיים על מה הוא קיבל את הכסף. עכשיו השאלות רק מתחדדות".

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 3 ימים

נקלט במצלמות

לפני 4 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 4 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 3 ימים

נקלט במצלמות

לפני 4 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 4 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.