באזזנט

קרדיט תמונה: אמיר השכל/הדגלים השחורים

"אין מצב שנרים ידיים"

תיעוד: עימותים בפירוק הפגנת השמאל מול בלפור

פקחי עיריית ירושלים פשטו לפנות בוקר עם עשרות שוטרים על אוהל המחאה של אנשי הדגלים השחורים ופירקו את המחסומים שהוצבו בניגוד לחוק. צפו

https://twitter.com/TheRighTr0LL/status/1282546098838687744?s=20

תת-אלוף במיל' אמיר השכל זעם על פירוק אוהל המחאה: "על אף ההבנות שגובשו אתמול בין ח"כ מיקי לוי ובכיר בעיריית ירושלים לגבי המשך השהייה בבלפור, בוצע הבוקר פוגרום במאהל המחאה בבלפור. ב 05:45 הגיעו לשטח כ 50 שוטרי יס"מ ומשטרה ופקחי עירייה וזרעו הרס במקום, בשטח 6 פצועים קל, אחד פונה לבית חולים. "הדמוקרטיה בוערת". אין מצב שנרים ידיים."

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תקף: "המאהל בבלפור פורק. נתניהו איבד את אמון הציבור ויחד עם זה את האומץ להתייצב מול אזרחים שאומרים לו כל יום את האמת – הוא נכשל. הוא ראש ממשלה לא לגיטימי."

בוגי יעלון צייץ: "השר לבטחון נתניהו שיסה שוב הבוקר את שוטרי ירושלים ופקחיה כנגד גיבורי מחאת בלפור. בכח, באלימות, בהפחדה, מבלי להציג צו כחוק, ובהשתוללות שגרמה לפציעת אזרחים ולהרס ציוד, מנסה נתניהו לדכא את המחאה ולבצר את הדיקטטורה. זה לא יעזור לו!"

הפרשן המשפטי אביעד גליקמן מחדשות 13 צייץ בעצב: "בוקר עצוב בבלפור: המפגינים נגד נתניהו מפונים בכוח מהמקום כאשר השוטרים הורסים את הציוד שהביאו. לטענת המפגינים הופעל נגדם כוח רב ויש חמישה פצועים"

מהמשטרה נמסר: "בעקבות תלונות שהגיעו לעיריית ירושלים מתושבים המתגוררים בסמוך למעון רה"מ, בגין חסימת המדרכה למעבר הולכי רגל באמצעות חפצים שונים והפרעה במקום, אבטחו הבוקר כוחות משטרה את עובדי העירייה בזמן שפינו ציוד מהמקום. המשטרה, מתוקף תפקידה, תמשיך לסייע לפעילות עיריית ירושלים בכל פעילות שתידרש"

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: ״לאחר פינוי המאחז ברחוב בלפור אמש, שבו המפגינים והקימו אותו מחדש. לכן הבוקר, שוב, פונה משם הציוד שפגע בסדר הציבורי, על ידי אגף האכיפה של העירייה ומשטרת ישראל. כל טענה בדבר שימוש באלימות על ידי אנשי אגף האכיפה כנגד המפגינים, נבחנה ונמצאה שקרית ומשוללת כל יסוד״

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.