כוננות בצפון

שר הביטחון גנץ בצפון: "מי שיבחן אותנו – יצטער"

שר הביטחון בני גנץ ביקר בפיקוד צפון ושיגר איום לעבר מנכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ואירן: " אנחנו לא מחפשים לבצע הסלמות מיותרות, אבל מי שיבחן אותנו - יפגוש יכולת פעולה מאוד גבוהה ואני מקווה שלא יהיה לנו צורך לעשות בה שימוש". צפו בתיעוד מאירוע ירי בגבול לבנון
קרדיט: צילום: טל עוז/משרד הביטחון

באזזנט >
19:10 | 26.07.20

כוננות בצפון: על רקע המתיחות בצפון, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ ביקר בפיקוד צפון ושיגר איום לעבר המחבל חסן נסראללה: "אין למדינת ישראל אינטרסים בסוריה או בלבנון, להוציא אינטרסים ביטחוניים, ואנחנו נמשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים שלנו שמקפלים בתוכם בעיקר את סוגיית אי ההתבססות האיראנית, אי העברת נשק מתקדם ומניעת התבססות כושר הדיוק בכל מקום במרחב, בין שהוא בסוריה ובין שהוא בלבנון. מי שיבחן אותנו – יצטער."

עוד אמר גנץ ואיים: "המצב בלבנון ובסוריה הוא מצב לא טוב, לא מבחינה כלכלית, לא מבחינת הקורונה, לא מבחינת התשתיות שלהם, אני מזכיר גם ללבנון וגם לסוריה שהן אחראיות על מה שקורה בשטחן ומשטחן. מדינת ישראל תדרוש את האחריות הזו. אנחנו לא מחפשים לבצע הסלמות מיותרות, אבל מי שיבחן אותנו – יפגוש יכולת פעולה מאוד גבוהה ואני מקווה שלא יהיה לנו צורך לעשות בה שימוש".

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

בישיבת הממשלה הבוקר הזהיר ראש הממשלה נתניהו: "לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבול הצפוני שלנו. לבנון וסוריה נושאות באחריות לכל מתקפה היוצאת משטחן נגד ישראל. לא ניתן שיערערו את ביטחוננו, לא ניתן שיאיימו על אזרחינו, ולא נסבול פגיעה בכוחותינו. יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל אני מקיים הערכות מצב שוטפות. צה"ל ערוך להגיב לכל איום."

מוקדם יותר הערב דווח על תקרית חריגה בדרום לבנון, כוח יוניפי"ל של האו"םביצעו ירי התרעתי לעבר רועי צאן שחדרו לתחומם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט