בקרוב נחזור?

"בשורה גדולה לענף התעופה" – התיירות חוזרת

תמונה – רשות שדות התעופה
פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הודיע על שינוי במדיניות. המהלך צפוי להתחיל באופו מעשי בתוך שבועיים עד חודש ימים. גרוטו: "זה דורש התארגנות, אבל אנחנו נעשה את כל המאמצים"

האם בקרוב נחזור לשגרת התיירות?

משרד הבריאות המליץ הבוקר (רביעי) שאזרחים אשר יחזרו מביקור במדינות בהן גובה התחלואה בקורונה נמוך, והן מוגדרות מדינות ירוקות – יהיו פטורים מחובת הבידוד ומבדיקות קורונה. בישראל מקווים שהשינוי במדיניות יוביל להתנעה מחודשת של ענף התיירות הנכנסת לישראל. שר התיירות אסף זמיר אמר: "השמיים צריכים להיפתח כמה שיותר מהר". שרת התחבורה רגב אמרה: "בשורה חשובה לענף התעופה".  בדיון שהתקיים בוועדה לענייני ביקורת המדינה על שגרת עולם הטיסות תחת נגיף הקורונה, הודיע המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו כי משרד הבריאות יאשר בקרוב את המדיניות החדשה. "מי שיחזור ממדינה ירוקה לא יצטרף שבועיים בידוד, נקודה", אמר גרוטו. "זה דורש עדיין התארגנות, זה לא יכול לקרות מחר בבוקר. מבחינתנו אנחנו נעשה את כל המאמצים". על פי הרשימה שהועברה לחברות התעופה אלו המדינות הירוקות שהטסים מהן לא יחויבו בבידוד או בבדיקות: אוסטריה, קנדה, קפריסין, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, יפן, דרום קוריאה, לטביה, ליטא, מלטה, ניו זילנד, נורווגיה, פולין, סלובקיה, סלובניה, שוויץ.

לא יהיו חייבים | צילום: רשות שדות התעופה

"בשורה גדולה לענף התעופה"

שרת התחבורה מירי רגב אמרה בתגובה להכרזתו של גרוטו: ‏"שמחה שמשרד הבריאות נעתר לבקשתי לפתוח את ענף התעופה, שחייב לחזור לעבוד על פי תו כחול – שיתואם בצורה מסודרת עם משרד הבריאות. מדובר בהתקדמות חשובה ובשורה גדולה לענף התעופה ולציבור הישראלי". יושב ראש הוועדה חבר הכנסת עפר שלח אמר בתגובה: "התעופה היא אחד הענפים שנפגעו הכי מהר והכי עמוק. בהנחה שלא יהיה חיסון בחצי השנה הקרובה לא יכול להיות מצב שהתעופה שישראל לא תיפתח ונמצא עצמנו ביום שאחרי ללא  תעופה ישראלית". ושר התיירות אסף זמיר בירך גם הוא ואמר: "השמיים צריכים להיפתח כמה שיותר מהר, גם אם זה באופן חלקי ותחת הגבלות וחובת בידוד. הצורך בבחינת נוסעים ובדיקתם ילווה אותנו שנים קדימה ולכן אין ספק שנדרשת השקעה תשתיתית ורפואית גדולה בנתב"ג לרבות הקמת מעבדות, בדיקות ונהלים".

בקרוב נחזור? | נתב"ג במבט מלמעלה | צילום: רשות שדות התעופה

"נתב"ג יהפוך לדרייב אין הכי גדול בישראל"

במהלך הדיון הזהיר שמואל זכאי, מנהל נמל התעופה בן גוריון, ואמר כי הצורך הקיים כיום בבדיקת הנוסעים מייצר קשיים בתפעולו של הנמל. זכאי אמר: "התו הכחול לענף התעופה יוצר בעיית קיבולת קשה", אמר. "נרד מיכולת של 48 המראות ונחיתות בשעה ל-18 בלבד. הדרך היחידה לוודא שנוסע לא נושא עמו את הנגיף זה באמצעות בדיקות, אבל משרד הבריאות טוען שלבדיקות יש אחוז טעויות גדול וגם שהן משאב לאומי ואין לבזבז אותן על טיסות. כל עוד זאת הגישה – לא יתחדשו הטיסות ואנחנו כבר מעבר לנקודת האל-חזור". אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, אמר: "כל טיסה שתורמת לתזרים וכיסוי ההוצאות אנחנו לוקחים, גם אם זה עם עשרה נוסעים", אמר. "לא יכול להיות שנתב"ג יהיה פתוח לטיסות נכנסות מארצות הברית כי יש פה אינטרסים ולא יאפשרו למשפחות לטוס ליוון לחופשת קיץ. אותו מטוס שטס לאילת יכול לטוס גם לקפריסין, ובאילת יש יותר חולי קורונה". יושב ראש איגוד הטייסים, מידן בר, הציג מדיניות משלו לפתיחת השמיים ואמר: "נתב"ג יהפוך לדרייב אין הכי גדול בישראל". במסגרת המתווה, הנוסע ירכוש כרטיס באינטרנט ויעשה בדיקה לפני הטיסה או עד כ-48 שעות לפני הגעתו לנתב"ג. בזמן זה יוטלו עליו מגבלות תנועה. :"תחיל מיעדים קרובים ושם יוגדר מה נדרש על ידי מדינת היעד. המציאות היא שמטוסים הם לא מדגרות קורונה. יש במטוסים מסנני אוויר כמו בחדרי ניתוח ואיכות האוויר בהם היא טובה יותר מזו שבחדר רגיל".

 

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!