זלזול מחפיר

מזעזע: איבדו את העובר – וקיבלו את השלייה בשקית

תמונה – פרטי
איבדו את העובר וקיבלו שקית בה הייתה רק השלייה. בני הזוג יתבעו את בית החולים, ממנו נמסר בתגובה: "חלה טעות"

טרגדיה רודפת זלזול

בני זוג תושבי רהט איבדו את העובר אותו נשאה האישה שכבר הייתה בהיריון מתקדם. אביו של העובר ובן זוגה של האישה הכאובה קיבל מבית החולים סורוקה באר שבע שקית. מבית החולים נמסר לו שבשקית נמצאת גופת העובר, אבל האב, וליד שמו, גילה לתדהמתו שמדובר בשלייה בלבד. בני הזוג ההמומים החליטו לתבוע את בית החולים על עוגמת הנפש שנגרמה להם. האב השבור אמר: "אנחנו מזועזעים מהסיפור – מפחד שאשתי תעשה לעצמה משהו". וליד האב הוסיף ואמר: "למה לעשות לנו דבר כזה? אנחנו ממוטים. אנחנו רק בני אדם – הרגו אותנו. מי יחזיר לי את אשתי?! זה דבר שלא ציפיתי שיקרה. הם טוענים שיש את הגופה אבל זה לא מה שנתנו לי. רק שלא נתנו לי גופה של מישהו אחר. עשו ממני צחוק, זו פגיעה רצינית. אנחנו מזועזעים מהסיפור – אפילו התחלנו טיפול פסיכולוגי ואשתי לא ישנה בלילה בגלל זה. פתחתי את השקית רק בבית", מספר וליד, "אסור. צריך לתת את הכבוד למת. מבית החולים אמרו לי שזה מה שיצא. לא מאחל את זה לאף אחד, רק היום אני הולך לסורוקה לראות מה קורה שם, זה לא הגיוני מה שעשו לי ולאשתי – אני מאבד אותה. היא לא מתפקדת ואני מפחד שהיא תעשה לעצמה משהו. אם באמת יש גופה צריך לעשות עוד לוויה. אשתי תתמוטט. היא ראתה את זה. האישה כבר זהו. אני מפחד עליה – לא רוצה לאבד אותה. חיכיתי שם שעות בסורוקה עד שיביאו לי את השקית עם הגופה". וליד סיפר שאמרו לו לחכות שלושה ימים עד שהביאו לו את השקית. "הייתי בטוח שזה התינוק שלי. לא נתנו לנו לחתום על שום דבר – אני לא רוצה שזה יקרה למשפחות אחרות".

בית החולים סורוקה באר שבע | צילום: סורוקה

עו"ד דניאל שריד, אותו שכרו בני הזוג בתביעה שיגישו נגד בית החולים אומר: "מדובר במחדל רפואי חמור אשר לא מתקבל על הדעת, הייתכן שבמקום לקבל את גופתו של התינוק, תקבל המשפחה חתיכת בשר מועטות בלבד? מדובר באסון של ממש שצריך להדאיג כל אדם ואדם במדינה. מה קורה עם הגופות טרם הבאתן לקבורה?"

מבית החולים סורוקה בבאר שבע נמסר בתגובה: "לצערנו חלה טעות. יצרנו קשר עם המשפחה במטרה להסביר את המצב ולמסור לקבורה את העובר שנפטר"

 

 

 

 

 

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.