כוננות

מתח שיא בבירה לקראת הערב: "לא נאפשר פגיעה במפגינים"

תמונה – באזזנט
כוננות שיא לקראת הפגנת הענק המתוכננת הערב מול מעון רה"מ בירושלים | ניצב מוטי כהן טוען כי המשטרה נקייה משיקולים זרים ופועלת עבור הציבור: "לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא, פגיעה במפגינים, באזרחים ובשוטרים כאחד - נפעל במלוא חומרת הדין נגד מפרי הסדר"

הערב – הפגנת ענק בבלפור

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, התייחס הבוקר (חמישי) לאירועים האלימים בהפגנה בתל אביב נגד השר אוחנה והבהיר כי השוטרים לא יאפשרו אף פגיעה במפגינים, באזרחים או בשוטרים. לקראת ההפגנה המתוכננת הערב בירושלים אמר כהן: "אני נחוש לאפשר לכל אזרח את זכויותיו הדמוקרטיות בגבולות החוק. אני מדגיש כי המשטרה אינה גוף פוליטי, היא נקייה משיקולים זרים ופועלת למען הציבור ולטובת הציבור כולו". על מקרי האלימות האחרונים, במשטרה הדגישו כי בכוונתם להגביר את האכיפה. "נפעל בנחישות ובמלוא חומרת הדין נגד מפרי הסדר", אמר הבוקר. "נאפשר את ההפגנות בכל רחבי הארץ, זאת ללא קשר לנושא ההפגנה ולזהות המפגינים. מרבית הציבור מוחה כחוק". ניצב מוטי כהן הוסיף: "בימים סוערים אלו, אני פונה לאזרחי ישראל באופן אישי, כבדו את החוק, גלו סובלנות לאחר וביחד נשמור על מדינת ישראל וערכיה".

מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן | צילום: דוברות משטרת ישראל

במשטרה נערכים להתחדשות ההפגנות מול מעון ראש הממשלה הערב, מוצאי ט' באב. בעקבות האירועים האלימים ביום שלישי ותקיפת המפגינים, במשטרה מתכוננים לתגבר את הכוחות ולהפעיל שוטרים סמויים.  גורם בכיר במשטרה הצהיר אמש כי "ישראל נמצאת במצב של כאוס חברתי" ועל כן ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הורה לרכז מאמצים ולעצור את "רף האלימות שהולך וגובר". ראש ענף מבצעים במחוז ירושלים, סגן-ניצב שלומי בכר, אמר אתמול באולפן ynet כי מדובר בתקופה מאתגרת עבור משטרת ישראל. הוא הוסיף כי למרות הביקורת כלפי המשטרה והשוטרים בשבועות האחרונים, בעיקר בשל השימוש במכת"זיות – כי במחוז ירושלים מפיקים לקחים מכל הפגנה: "לאור מה שקרה בתל אביב, גם אצלנו ניערך לאבטח את המפגינים במעגל היקפי רחב ביותר כדי למנוע חיכוך בין המחנות עצמם ולמנוע מעשה של אלימות בין אזרחים לאזרחים", אמר בכר.

הכניסה להר הבית, הבוקר | צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

ההפגנה הצפויה מול מעון רה"מ הערב, בצאת ט' באב, תביא לסיומה יממה מתוחה ומאתגרת עבור משטרת ירושלים. כבר אתמול בערב נאלצה המשטרה להתמודד עם מהומות שהחלו ברחבת הכותל, בשל מגבלת המתפללים הנוקשה שהופעלה שם השנה.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!