פייק הסתה

פייסבוק הודיעה: נתניהו פרסם חשבון מזויף

תמונה – לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם ברשת החברתית צילום תגובה מחשבון פייסבוק, אך הפרופיל עורר תהיות שהטילו ספק באמינותו | פייסבוק הודיעה כי מדובר במשתמש פיקטיבי והחשבון הוסר | מקורבי רה"מ בתגובה: המשטרה חייבת לאתר את מי שהפעיל את החשבון"

הציוץ, הזיוף, וההודעה

החשבון של "דנה רון", הוא החשבון שראש הממשלה בנימין נתניהו טען כי ממנו נכתבו איומים על חייו -מזויף. כך הודיעה היום (חמישי) חברת פייסבוק. על פי פייסבוק, הצוותים הגלובליים של החברה ערכו בדיקות מהם עולה כי הפרופיל מזויף, ועל כן הוסר הפרופיל מיידית. עוד נמסר מפייסבוק כי התגובה עצמה היא בניגוד למדיניות של פייסבוק, בשל הקריאה לאלימות, ועל כן הוסרה גם היא יחד עם הפרופיל דרכו היא נכתבה.

נתניהו צייץ אתמול בחשבון הטוויטר צילום מסף המציג תגובה מפרופיל פייסבוק בשם "דנה רון", ובה נכתב: "את ביבי צריך להוריד רק בכוח. דיקטטורים מזיזים רק עם כדור בראש". נתניהו טען כי מדובר ב"איום הסתה שקורא לרצוח אותי".

לאחר שראש הממשלה פרסם את הצילום בטוויטר, הגולש יוסי דורפמן פרסם שרשור ציוצים בהם ניתח את הפרופיל דרכו התפרסמה התגובה המסיתה, תוך שהוא מביא את הנקודות המצביעות על כך שמדובר למעשה בחשבון מזויף. "האם זהו תרגיל 'דגל כוזב' שבו מסווים פעילות כדי להאשים צד אחר?", שאל דורפמן בשרשור בטוויטר שקיבל חשיפה נאה ברשת החברתית. לדברי דורפמן, "מצאתי דמות פיקטיבית ללא תמונה. משהו מאוד מעניין איתה – היא עדכנה פרטים אישיים פעמיים ב-02:08 וב-02:09. מה קרה באותו הזמן? תקיפות המפגינים בתל אביב כבר כבשו כותרות ועשו נזק לנתניהו. מה עוד? כשעה לפני כן ראיינה אורלי בר לב את עו"ד גונן בן יצחק, ושם הועלתה לכאורה התגובה הקוראת לרצח".

מקורבי רה״מ מסרו בתגובה: אם מדובר בחשבון אנונימי שהופעל על ידי גורמים שקוראים לרצוח את ראש הממשלה, הרי שהדבר חמור לא פחות. המשטרה חייבת לאתר אותו, למצות איתו את הדין ולפעול בנחישות נגד עשרות פרסומי ההסתה והאיומים ברצח המתפרסמים מדי יום נגד ראש הממשלה ומשפחתו. אפרים שמיר שקרא לרצוח את ראש הממשלה אינו אנונימי וכמוהו אנשים אחרים שנחקרו במשטרה על הסתה פרועה נגד ראש הממשלה. בושה וחרפה שהתקשורת עוסקת בטיוח ההסתה במקום להוקיע אותה באופן חד וברור.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!