כבר בחשבון

למעלה ממיליון ישראלים קיבלו הבוקר את המענק

תמונה – לע"מ
יותר ממיליון אמורים לקבל הבוקר את המענק בשלב הראשון. על כל ילד יקבלו הורים 500 שקלים, עד הילד הרביעי ו-300 שקלים על כל ילד נוסף והלאה

הביטוח הלאומי התחיל הבוקר (ראשון) בתהליך העברת כספי מענק הקורונה לכל אזרח, על בסיס תכנית המענים המיוחדת של שר האוצר ישראל כץ וראש הממשלה בנימין נתניהו. הורים לילדים עד גיל 18 קיבלו את המענק עבור ילדיהם לחשבונות הבנק המעודכנים שלהם. ההורים זכאים לחמש מאות שקלים עבור כל ילד במשפחה עד הילד הרביעי, כלומר, כ-2000 שקלים עבור ארבעתם הילדים הראשונים, וכ-300 שקלים נוספים עבור כל ילד נוסף במשפחה. חשוב לציין, הכסף אותו מעביר הבוקר הביטוח הלאומי מועבר רק עבור הילדים, המענק האישי עבור רווקים ועבור ההורים עצמם יועבר בהמשך, המענק יעמוד על סכום של 750 שקלים לאדם.


כץ ונתניהו | צילום: לע"מ
למענק זכאים גם ילדים שנולדו במהלך חודש יולי ועדיין לא קיבלו קצבת ילדים. המענק יינתן עבור כמעט שלושה מיליון ילדים, בסכום כולל של קרוב למיליארד וחצי שקלים. חלוקת המענקים לאזרחים מעל גיל 18 תימשך ככל הנראה בימים הקרובים. על פי הביטוח הלאומי, מדי יום ישולמו עוד כמיליון תשלומים עד לסיום כלל תשלומי מענק הקורונה. אזרחים המעוניינים, יכולים לוודא באתר הביטוח הלאומי כי פרטי חשבון הבנק מעודכנים ונכונים לצורך תשלום המענק, כמו כן ניתן לעדכן פרטים אלו במידת הצורך. אזרחים אשר לא מחזיקים בחשבון בנק יוכלו בהמשך לפדות את המענק במזומן באמצעות סניפי בנק הדואר. חיילים משוחררים שטרם חלפה שנה מאז שחרורם יקבלו 500 שקלים בנוסף למענק הרגיל.

לחם והצליח | ח"כ משה גפני | צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
כזכור, תחילה נקבע כי המענק ינתן רק על 3 הילדים הראשונים בכל משפחה, אך בעקבות לחץ מצד המפלגות החרדיות הוחלט לבסוף להעניק תשלום עבור כל ילדי המשפחה ללא מגבלה, כמפורט לעיל. מנכ"ל הביטוח הלאומי אמר בשבוע שעבר כי מדובר במבצע העברת התשלומים הגדול ביותר איתו התמודד הארגון בהיסטוריה. המנכ"ל מאיר שפיגלר אמר: "פרויקט בסדר גודל של מענק לכל אזרח, מעולם לא היה במחוזותינו. עובדי הביטוח הלאומי ממשיכים לעבוד במתכונת חירום מאז מרץ, בעמידה במשימות הלאומיות, מתוך מודעות לגודל השעה והשליחות שבצידה".

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!