קרדיט תמונה: צילום מסך ערוץ 12

תגובה מהירה

דיווח: חקירה פלילית נגד יונה אברומשי

עודכן: 09.08.20 בשעה 21:37
לאחר שכינה את מפגיני בלפור 'חיידקים' בכתבה של יגאל מוסקו ששודרה ב'אולפן שישי', יחידת ההונאה במחוז תל אביב פתחה בחקירה פלילית נגד יונה אברומשי שרצח את אמיל גרינצווייג. ריקלין: "אתם צריכים לפתוח בחקירה נגד חדשות 12. ולא נגד אברושמי המעורער"

לאחר שכינה את מפגיני בלפור 'חיידקים', משטרת ישראל הודיע על פתיחת חקירה פלילית נגד יונה אברומשי שרצח בעבר את אמיל גרינצוויג בהגפנה ושוחרר לאחר 27 שנות מאסר בכלא: "באישור המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, משטרת ישראל תפתח בחקירה פלילית נגד יונה אברושמי, זאת נוכח העובדה שבמהלך ראיון ששודר עמו באחת ממהדורת החדשות ביום שישי התבטא באמירות המעלות חשד לעבירה של הסתה לאלימות. החקירה תועבר ליחידת ההונאה במחוז תל אביב", נמסר בהודעת המשטרה.

העיתונאי שמעון ריקלין זעם בטוויטר: "ערב טוב למשטרת ישראל. אתם צריכים לפתוח בחקירה נגד חדשות 12. ולא נגד אברושמי המעורער. כי הם משתמשים בו רק כדי להסית נגד הימין. אבל אתם משרתים של כותרות ועבדים של יחסי ציבור. אז אתם מקשקשים על פתיחת חקירה נגדו. איזה עולב"

השר יובל שטייניץ הגיב לראיון עם אברומשי: "צפיתי בתדהמה בדברי ההסתה לאלימות של הרוצח יונה אברושמי. כמי שנושא עדיין ברגלו מזכרות מהרצחנות והאלימות שלו, בצורת רסיסים מהרימון שהשליך, אני קורא למשטרת ישראל ולרשויות אכיפת החוק לעצור ולחקור את אברושמי על קריאה לאלימות ועל התרת דמם של המפגינים מהשמאל בדיוק כמו שאין לעבור בשתיקה על הקריאות לרצח ראש הממשלה נתניהו ולפגיעה בבני משפחתו – כך גם אי אפשר להשלים עם הקריאה לאלימות של הרוצח השפל יונה אברושמי, שרצח את אמיל גרינצוויג ז"ל, ופצע אותי ואנשים נוספים."

יבגני זרובינסקי צייץ בתגובה: "מי יכול להיות והסית אנשים לבצע מעשה אלימות: אדם שיושב בפינה שלו ולא עניין אף אחד עשרות שנים או המהדורה ששידרה את הדברים שלו, שלא נאמרו בשידור חי, בפריים טיים?"

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

דיווח: משי זהב השאיר מכתב התאבדות

טרגי

עושה באזז

תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

דיווח: משי זהב השאיר מכתב התאבדות

טרגי

ניסה להתאבד: יהודה משי זהב אושפז במצב אנוש

בעקבות התחקיר

תיעוד: עיתונאים הותקפו במרכז ירושלים

אלימות קשה

נתניהו נגד רגב: "בפוליטיקה את מבינה פחות"

קרב בליכוד

תיעוד: אישתו של ח"כ אלקין מאיימת על פעיל ליכוד "בוא רוצה מכות?"

כך זה נראה

מכה לנתניהו: ניצחון לגוש השמאל במליאת הכנסת

דרמה פוליטית

תיעוד: נעצרו ערבים חשודים בשפיכת קפה על יהודי

ישראל 2021