קרדיט תמונה: צילום מסך ערוץ 12

תגובה מהירה

דיווח: חקירה פלילית נגד יונה אברומשי

עידכון אחרון לפני 9 חודשים
לאחר שכינה את מפגיני בלפור 'חיידקים' בכתבה של יגאל מוסקו ששודרה ב'אולפן שישי', יחידת ההונאה במחוז תל אביב פתחה בחקירה פלילית נגד יונה אברומשי שרצח את אמיל גרינצווייג. ריקלין: "אתם צריכים לפתוח בחקירה נגד חדשות 12. ולא נגד אברושמי המעורער"
ראשי >

לאחר שכינה את מפגיני בלפור 'חיידקים', משטרת ישראל הודיע על פתיחת חקירה פלילית נגד יונה אברומשי שרצח בעבר את אמיל גרינצוויג בהגפנה ושוחרר לאחר 27 שנות מאסר בכלא: "באישור המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, משטרת ישראל תפתח בחקירה פלילית נגד יונה אברושמי, זאת נוכח העובדה שבמהלך ראיון ששודר עמו באחת ממהדורת החדשות ביום שישי התבטא באמירות המעלות חשד לעבירה של הסתה לאלימות. החקירה תועבר ליחידת ההונאה במחוז תל אביב", נמסר בהודעת המשטרה.

העיתונאי שמעון ריקלין זעם בטוויטר: "ערב טוב למשטרת ישראל. אתם צריכים לפתוח בחקירה נגד חדשות 12. ולא נגד אברושמי המעורער. כי הם משתמשים בו רק כדי להסית נגד הימין. אבל אתם משרתים של כותרות ועבדים של יחסי ציבור. אז אתם מקשקשים על פתיחת חקירה נגדו. איזה עולב"

השר יובל שטייניץ הגיב לראיון עם אברומשי: "צפיתי בתדהמה בדברי ההסתה לאלימות של הרוצח יונה אברושמי. כמי שנושא עדיין ברגלו מזכרות מהרצחנות והאלימות שלו, בצורת רסיסים מהרימון שהשליך, אני קורא למשטרת ישראל ולרשויות אכיפת החוק לעצור ולחקור את אברושמי על קריאה לאלימות ועל התרת דמם של המפגינים מהשמאל בדיוק כמו שאין לעבור בשתיקה על הקריאות לרצח ראש הממשלה נתניהו ולפגיעה בבני משפחתו – כך גם אי אפשר להשלים עם הקריאה לאלימות של הרוצח השפל יונה אברושמי, שרצח את אמיל גרינצוויג ז"ל, ופצע אותי ואנשים נוספים."

יבגני זרובינסקי צייץ בתגובה: "מי יכול להיות והסית אנשים לבצע מעשה אלימות: אדם שיושב בפינה שלו ולא עניין אף אחד עשרות שנים או המהדורה ששידרה את הדברים שלו, שלא נאמרו בשידור חי, בפריים טיים?"

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

תיעוד: מטה המודיעין של חמאס הותקף

מלחמה בטרור

לפני 2 שעות

זעם ברשת נגד יוסי מזרחי: "למה באת לכאן?"

אשם במצב?

לפני 2 שעות
בכותרות

תיעוד: מטה המודיעין של חמאס הותקף

מלחמה בטרור

לפני 2 שעות

זעם ברשת נגד יוסי מזרחי: "למה באת לכאן?"

אשם במצב?

לפני 2 שעות

מטח כבד מעזה: אב ובתו נהרגו מפגיעה ישירה בלוד

הטרור הפלסטיני

לפני 3 שעות

פרעות תשפ"א: מהומות ברמלה, לוד, עכו ובאר שבע

הסלמה קשה

לפני 6 שעות

קורין גדעון בדמעות: "פחדתי פחד מוות"

בהלה באינסטגרם

לפני 8 שעות

געגועים בישראל: טראמפ תוקף את ביידן

הטרור הפלסטיני

לפני 8 שעות

מהומות בלוד: פורעים מציתים מכוניות של יהודים

הטרור הערבי

לפני 9 שעות

תיעוד: מטח מטורף על ערי המרכז

הלם בישראל

לפני 10 שעות