באזזנט

תמונה – אילוסטרציה | undefined

וועד יקר

הדייר 'ששכח' לשלם דמי וועד בית – וישלם מאות אלפי שקלים

איש עסקים ש'שכח' לשלם מיסי וועד בית שהצטברו למאות אלפי שקלים - חויב ע"י בית המשפט לשלם את החוב בתוספת ועם איסור למכור את הדירה טרם יכסה את חובו

אתם זוכרים להתעצבן בכל פעם כשאתם נזכרים שוועד הבית מחכה לתשלום שלכם? מן הסתם. למה? כי תמיד הסכום אותו עלינו להעביר כמו שאר הדיירים בבניין – נשמע לנו מוגזם. כעת נסו לדמיין כמה משלמים דיירי אחד ממגדלי היוקרה בתל אביב מדי חודש בחודשו.

הסיפור הבא לא פחות ממדהים. איש עסקים אמיד רכש לפני כמספר שנים קומה שלמה בבניין דירות יוקרתי במיוחד בתל אביב. בין השירותים הקיימים בבניין ישנו חדר כושר סופר מאובזר ומפואר, בריכה, שירותי שמירה ועוד. כל הטוב הזה עולה הרבה, כמה הרבה? נסו לחשב על פי המספרים הבאים. איש העסקים המדובר 'שכח' במשך שנתיים להעביר את מיסי וועד הבית לחברת הניהול האחראית על תחזוקת הבניין, עד שחובו לחברה תפח לחצי מיליון שקלים (!).
undefined

בהנהלת הוועד טוענים כי פנו שוב ושוב לאיש העסקים, אך זה לא שילם את חובו בשלב מסוים חששו בהנהלת הוועד כי האיש עשוי למכור את הדירה – טרם ישלם את חובו. מחששם ליפול בין הכיסאות, פנו בחברה באמצעות עו"ד אלון לב לבית המשפט למפקח על רישום המקרקעין ודרשו לחייב את הדייר העשיר לכסות את החוב שצבר, ובנוסף – לאסור עליו למכור או להשכיר את הדירה טרם יכסה את החוב העצום.

לאחר דין ודברים, הגיעו באי כוחם של הצדדים לסיכום – לפיו ישלם הדייר לנציגות ועד הבניין סכום של 500 אלף ועוד 141 אלף שקלים בתוספת ריבית והצמדה והוצאות משפט. למעשה, הסכום הכולל אותו יאלץ הדייר להעביר לוועד הבית הוא סכום איתו נין לרכוש דירה צנועה במקומות שונים בארץ – 691 אלף שקלים.

בנוסף, קבע בית המשפט, כי איש העסקים לא יוכל למכור או להשכיר את הדירה מבלי לשלם את חובו לוועד. בית המשפט אפשר לו לשלם את חובו עד חודש נובמבר ורק לאחר שישלם את החוב הוא יוכל אם ירצה למכור את הבית ולעשות כל שימוש שירצה בו.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.