באזזנט

תמונה – צילום באזזנט

הגנה למפגינים

הנחיות למשטרה: אכיפה מצומצמת לחסימת כבישים

פרקליטות המדינה מפרסמת הנחיות חדשות למשטרת ישראל בנוגע למעצר מפגינים ואכיפת הפגנות בלפור • השר לביטחון פנים אמיר אוחנה: "הכל כשר? אין עכבות?" • ינון מגל: "תגידו, חבורת חוצפנים במגדל השן של הפרקליטות, אין לכם טיפת בושה?" • ח"כ אוסנת מארק מהליכוד: "הפרקליטות מעודדת אנרכיה".

לאחר סערת סגן ניצב ניסו גואטה שתקף מפגינים בהפגנות בלפור, הפרקליטות פרסמה הנחיות חדשות למשטרת ישראל המצמצמות את יכולת השוטרים לעצור מפגינים ולהעמידם לדין. בין ההנחיות: "צמצום אכיפה למפגינים שיחסמו כבישים באופן ספונטני ומפגינים שיתעלמו מקריאות שוטרים להתפזר", כך מדווח העיתונאי נטעל בנדל.

בהנחיה שהועברה למשטרה נכתב: "מדובר בזכות יסוד מרכזית ובכלי חברתי פוליטי מן המעלה הראשונה. מדיניות האכיפה נגד חשודים המבצעים עבירות הקשורות לעצם השתתפותם בהפגנות ראוי שתהיה מדיניות מצמצמת, כדי שלא לפגוע בזכות היסוד, וכן ברצונם של אזרחים ותושבים בישראל להשמיע את קולם וליטול חלק בהליך הפוליטי"

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה תקף את החלטת הפרקליטות: "איפה הם היו בהתנתקות? איפה הם היו כשהימין הפגין נגד אוסלו? איפה הם היו כשנערות נכנסו לבתי מעצר וצעירים אל מאחורי סורג ובריח על שחסמו כבישים? הכל כשר? אין עכבות? אין אף לא מראית פני צדק במאבק הפוליטי שמנהלת הפרקליטות שבתוך הפרקליטות? העיקר שיו"ר ועד העובדים יעמוד כחומה בצורה."

ח"כ אוסנת מארק מהליכוד: "הפרקליטות מעודדת אנרכיה. ההנחיה הזו מפקירה באופן מסוכן ומקומם את המרחב הציבורי. מעניין שההנחיה התמוהה הזו באה לעולם עכשיו. הרי היו פה הפגנות ייצריות לא פחות. חרדים, יוצאי אתיופיה, נכים, הפגנות נגד ההתנתקות ועוד רבות. למה דווקא עכשיו? מעניין.."

העיתונאי ינון מגל הצטרף למתקפה נגד הפרקליטות: "תגידו, חבורת חוצפנים במגדל השן של הפרקליטות, אין לכם טיפת בושה? אין לכם אפילו חשש קל מתחושה של מראית עין? עכשיו אתם נזכרים? איפה הייתם בהפגנות של החרדים/ערבים/מתנחלים/ ימנים/ אתיופים. באתם להשתין עלינו מהמקפצה? גועל נפש תתביישו"

יאיר נתניהו קרא לחרדים לאתגר את פסיקת בג"ץ ולחסום כבישים: "מסתבר שמהיום בישראל מותר לחסום כבישים, ומותר להתעלם מהוראות שוטרים שקוראים לפזר את ההפגנה לאחר שהיא הופכת ללא חוקית."

העיתונאי שמעון ריקלין הצטרף למגיבים: "קודם התקשורת. ועכשיו הפרקליטות. בהנחייה החדשה שלה והמגבילה להעמיד לדין את מתפרעי בלפור. פשוט מעודדת אלימות. ופגיעה בשוטרים. זה לא יאמן עד שנזכרים שמזוז יחוס על הרוצח היום, כי רצח לטעמו אינו מקרה קיצון. מערכת אכיפת החוק נגד החוק ונגד הצדק. ובעיקר. נגד עם ישראל. דרוש תיקון קיצוני"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.