סערה ברשת

דיווח: אשה נחקרה בחשד להטרדת שרה נתניהו

גולשת בטוויטר נחקרה הבוקר על ציוץ שפרסמה לפני כחודש בטוויטר: "אני איריס בוקר נחקרתי באזהרה בחשד להטרדה מינית של שרה נתניהו". היא שוחררה בתנאים מגבילים לאחר חקירה. אראל סגל: "החקירה הזו לא מתקבלת על הדעת"
קרדיט: ארכיון לשכת רה"מ

באזזנט >
18:36 | 02.09.20

גולשת בטוויטר בשם איריס בוקר נחקרה הבוקר על ציוץ שפרסמה לפני כחודש, בחשד להטרדה מינית של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, היא שוחררה בתנאים מגבילים.

העיתונאי אביעד גליקמן דיווח על ביקורת חריפה של ‏גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק על חקירתה:"איריס בוקר לא היתה צריכה להיחקר באזהרה. נקודה. זה נראה כאילו מישהו מנסה לרצות את ראש הממשלה ורעייתו. מקוים מאוד שרוחו של השר אוחנה לא נחה על מי שהחליט על החקירה שנראית כמו חקירה פוליטית".

מגיש הטלוויזיה אראל סגל תקף: "החקירה הזו לא מתקבלת על הדעת. וכל אדם הגון צריך לצאת נגד משטרת מחשבות."

מוקדם יותר הבוקר כתבה: "קבלתי טלפון מהמשטרה מלהב 433 מזמינים אותי עכשיו לחקירה כך שאיימתי בטוויטר על מישהו????!!! הלפ"

לאחר מכן עדכנה בוקר בטוויטר: "אני איריס בוקר נחקרתי באזהרה בחשד להטרדה מינית של שרה נתניהו. אני איריס בוקר נחקרתי בחשד לעברת מין. הציוץ מה-11 לאוגוסט בו הלנתי על כך שביבי מדבר עם האיום של בועז דרורי על אונס בשעה שאנחנו מקבלות עשרות כאלה ביום אל תשאלו עוד שאלות אני חתומה על ערבות ולא יכולה להשיב"

לדבריה, "אני מגנה כל דיבור או צחוקים על המראה החיצוני שלה ובסוף אני מטרידה מינית את שרה"

גולשים רבים יצאו להגנתה של בוקר: "איריס היא הצייצנית שהכי יצאה נגד ההתנהגות לשרה נתניהו, היא התעקשה שאי אפשר גם להיות פמיניסטית וגם להתנהג ככה לשרה וזה מה שקרה לה. המשטרה מורכבת מאנשים שאין לתאר את הניתוק שלהם. רדיפה פוליטית לאור היום"

גולשת בשם הדס כתבה בתגובה: "חוסר הבנה מוחלט של החוקרים. היא מתארת כאן סיטואציות יומיומיות בהן היא ונשים נוספות מקבלות איומים לאונס ונתנה דוגמאות ("איחולים" שנשים מקבלות אחרי שמביעות דעתן כגון "שיאנסו אותך ערבים" ועלבונות כגון "פרצוף של גרושה") והיא מלינה בעצם על האפליה שציוץ אחד מקבל יותר תהודה מהשאר, כחלק תופעה שנפוצה בעיקר ברשת"

עיתונאי 'הארץ' ג'וש בריינר התייחס לחקירת המשטרה: "החקירה ההזויה של איריס בוקר על ציוץ שברור שהתכוונה לעצמה היא שיא חדש ודוגמא לצורך הדחוף והבהול בבקרה על חקירות משטרה בגלל התבטאויות. בכירי להב 433 עוקבים אישית על החקירות המיותרות האלה וקשה לברוח מהמחשבה שמישהו מאוד מאוד מאוד רוצה לרצות את ראש הממשלה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים