באזזנט

תמונה – טוויטר ישראל כהן

רוצים לאומן

ישראל מתעלמת: הצלב האדום חילק שמיכות לחסידי ברסלב

ארגון הצלב האדום הגיש הלילה סיוע חירום למעל אלפיים חסידי ברסלב ביניהם נשים וילדים וקטנים מסורבי כניסה לאוקראינה. צפו

ארגון הצלב האדום חילק סיוע חירום לכאלפיים חסידי ברסלב שסורבו כניסה לאוקראינה ושוהים בגבול בלארוס ללא אמצעים.

ממזכירות ברסלב הארצית נמסר: "המשבר בבלארוס הופך למשבר הומניאטרי. בעקבות הגעת עוד מאות חסידים למעבר הגבול 'גומל' משמר הגבול האוקראיני הזרים כוחות ומפקד הגבולות האוקראינים הגיע אישית למקום לפקח שאף אחד לא ייכנס. בכך, הפכו החסידים שכבר יצאו את גבול בלארוס לתקועים במעבר שבין המדינות, החסידים שמתעקשים לקיים את אמונתם וציווי רבם להגיע לראש השנה לאומן – תקועים בשטח שבין שתי הגבולות, ללא יכולת לחזור לבלארוס או להמשיך לאוקראינה.

הנוכחים קוראים למשרד החוץ הישראלי להתערב מיידית במשבר ומזהירים מפני מחסור באוכל ומים עוד הלילה ל 2500 נפשות בהם עשרות ילדים ונשים העומדים ניצבים מול חיילים אוקראינם חמושים.
במזכירות מסרו: "מדינת ישראל גרמה לכאוס הזה. האחריות המלאה על המשבר שאנו רואים על ממשלת ישראל, שריה ופקידיה, שרודפים את חסידי ברסלב, וגורמים להם לעמוד בגבולות, דחויים כפליטים בדרך למילוי אמונתם הדתית", נמסר בהודעת המזכירות.

העיתונאי החרדי אהרן נוראני זעם על רה"מ נתניהו: "בזמן שראש הממשלה נתניהו אוכל ארוחות יוקרה בארה"ב למעלה מאלפי חסידי ברסלב תקועים בגבול אוקראינה ללא יכולת קיום. משבר הומינטרי חמור ביותר. איפה הח"כים החרדים? מי ידאג לילדים הקטנים הללו שקופאים מקור שבסך הכל רצו להגיע לציון של רבי נחמן בר"ה. מחדל חמור ביותר שאיש לא מטפל בו. בושה!"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.