באזזנט

תמונה – ארכיון | דוברות המשטרה

ההטרלה השלמה

התרגיל של החרדים – שורת הפגנות יזומות בצאת החג

במטרה להימנע מקבלה המונית של קנסות - בריכוזים החרדים מצאו פתרון: שורת הפגנות יזומות בצאת החג. כל הפרטים

מזה ימים מנסים בריכוזים החרדים למצוא פתרון לאיום הקנסות ההמוני בצאת חג ראש השנה (ראשון בערב). רקע קצר: במגזר החרדי והדתי נהוג בראש השנה, כמו בשאר החגים, להתאחד עם קרובים ומכרים טובים, בימות השגרה תזוזות החוגגים מעיר לעיר גדולה כל כך עד שנהוג לבצע החלפות של דירות בין משפחות מערים שונות.

החרדים ושומרי החג שאינם נוסעים ברכב עד צאת החג, מגיעים אל המשפחות בהם בכוונתם לחגוג את החג – טרום הסגר, כלומר: לפני שיכנס לתוקפו בשעה 14:00 ביום שישי. אך הבעיה היא בצאת החג, אז הסגר כבר יהיה עמוק ביומו השלישי, ואלפי משפחות שיחפצו לחזור למקום מגוריהם צפויות לקבל אלפי קנסות.

בריכוזים החרדים שוברים את הראש מזה מספר ימים בניסיון למצוא פתרון, וכעת נראה כי הוא נמצא. הפגנות יזומות בצאת החג. המטרה – לומר לשוטרים במחסומים כי מטרת הנסיעה היא להפגנה או בחזרה מהפגנה, הפגנות כידוע הוחרגו מהוראות הסגר, ואת הפרצה הזו בדיוק מתכוונים במגזר החרדי לנצל עד תום ובצורה מאושרת ומסודרת.

אתר כיכר השבת שחשף את דבר התכנית, מדווח כי בירושלים, צפת, בני ברק ובריכוזים חרדים נוספים, כבר פנו אל המשטרה על מנת לאשר מולה את ההפגנות. על פי אותו דיווח, מארגני ההפגנות מכחישים בתוקף כי מטרתם היא בעצם לאפשר חזרה בטוחה הביתה של בני המגזר החרדי. בעיר צפת, למשל, ההפגנה תהיה בסימון 'טיוח פרשת אום אל חיראן'.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.