באזזנט

תמונה – ארכיון לע"מ

לפרוש או לתקוף

סערה בימין: עיתונאים בכירים קוראים לנתניהו לפרוש

ארז תדמור, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו יוצא במתקפה נגד עיתונאי הימין שקראו לרה"מ נתניהו לפרוש מתפקידו: "ועכשיו, כשהטיטניק של צלאח א-דין שוקעת, עכשיו הם שולחים את המתנחמדים ואת רקדני המה יפית להתחנן בפני אלו שהם מכנים בבוז ביביסטים שיסכימו לעסקה "פרישת נתניהו בתמורה לסגירת התיקים". הצביעו בסקר המצורף
"אינו יכול עוד" / צילום עיתון מעריב

העיתונאי והסופר ארז תדמור המקורב לראש הממשלה נתניהו יוצא במתקפה חריפה נגד העיתונאים קלמן ליבסקינד ועקיבא נוביק שקראולרה"מ לפרוש מתפקידו בעקבות מצבו המשפטי והטיפול בקורונה: "הדבר הכי בולט, פשוט זועק לשמיים, הוא הפער הבלתי נתפס שבין עמדות הציבור הדתי לאומי כפי שמשתקף מהמפגשים האישיים, מנתוני ההצבעה בקלפיות ומהשיח ברשתות, לבין התנהלות אלו שמתיימרים להיות האליטה הציונית-דתית – ונכון יותר לראות בה כברנז'ה הציונית-דתית שהשתלבה בתקשורת ולא פחות מכך במסדרונות צלאח א-דין. קלמן ליבסקינד, עקיבא נוביק, אבישי גרינצייג או ברוך קרא באגף התקשורתי, מנדלבליט, שי ניצן, אבי ליכט, הלמברגרים או רוני אלשייך באגף המשפטי-פקידותי", תוקף תדמור.

עוד כותב תדמור: "מצד אחד ציבור ימני נחוש, חזק, בעל עצמאות מחשבתית ונכונות להתייצב לכל מערכה שתיכפה עליו, ומצד שני אלו שתבעו לעצמם נחלה בשם המחנה ומזה ארבע שנים שחלקם במערכה נע על הציר שבין נוכחים-נפקדים לבין חוליות חלשות של תוקעי מקלות בגלגלים. איזה אופסייד מפואר בין הציבור לאלו שמתיימרים להיות נציגיו."

המביכים מכולם הם נערי גל"צ חביבים שהשכלתם מסתכמת בקורס כתבים וניסיונם המקצועי מסתכם בהדהוד דפי מסרים ובדברור שיחות תדרוך, שחושבים שאם יאמצו את טרמינולוגיית ההתנשאות של השמאל על הביביסטים, יקבלו כרטיס כניסה לדלת האחורית של מועדון החשיבות העצמית של ישראל הראשונה. ובכן יצא ככה, ולא במקרה, שהאנשים הכי מעניינים, משכילים ומנומקים נמצאים היום במה שהשמאל ועבדיו הנרצעים מכנים חבורת ״הביביסטים״. קבוצה של 15 עד 20 איש עמדה במשך 4 שנים בבדידות מזהירה מול מערכת המשפט והתקשורת ויכלה להן. מבחינה ציבורית, 20 איש הורידו את כנופיית צלאח א-דין ומאות דובריה על הברכיים ושכנעו את הציבור הישראלי שהמושחתים האמיתיים הם תופרי התיקים מצלאח א-דין.

עוד כותב תדמור: "ועכשיו, כשהטיטניק של צלאח א-דין שוקעת, עכשיו הם שולחים את המתנחמדים ואת רקדני המה יפית להתחנן בפני אלו שהם מכנים בבוז ביביסטים שיסכימו לעסקה: פרישת נתניהו בתמורה לסגירת התיקים.

כמה מהשופרות שהתנדבו לחלץ את הכנופייה מהספינה השוקעת יודעים היטב שמדובר במערכת משפט מושחתת. חלקם עשו קריירה מלחשוף את המערכת המושחתת. אבל עכשיו הם מציעים לנו להעניק את ראשו של נתניהו כמנחת פיוס לאדוני הארץ. שלא לדבר על הכנופייה הפושעת וההמומה מצלאח א-דין. הם חשבו שיגישו כתב אישום נגד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו והגיעו למאני טיים כשהם מגלים שמבחינת הציבור הם הגישו את כתב האישום נגד עצמם. בבית המשפט של דעת הקהל הם כבר נמצאו אשמים. וזו רק התחלת התהליך. אז עכשיו הם מתחננים לעסקה ושולחים את עבדיהם הנרצעים לקושש עבורם גלגל הצלה. בלי בושה.

איזה ניצחון היסטורי. ניצחון נגד כל הסיכויים. ניצחון שהושג כאמור כשרוב הברנז׳ה הדתית לאומית, זו שהתיימרה לבנות את עצמה כאליטה חדשה, נפקדה מהמערכה והסתתרה מאחור בעוד חלקים ממנה תקעו מקלות בגלגלי המאבק בניסיון לקבל קמצוץ הכרה מישראל הראשונה.

אורי אורבך קרא לטובי הציונות הדתית להסתער על התקשורת. הוא קיבל תותח קדמי אחד בדמותו של עמית סגל, כמה צדיקים בודדים בעלי חוט שדרה, ובעיקר אנשים שברגע האמת התגלו כאסופת פחדנים ומשתמטים של קו אחורי שמעבירים קריירות שלמות בחנופה למי שלשיטתם עייפו מלשאת את האלונקה הציונית. אורבך ז"ל מתבונן מלמעלה ומתבייש.

המאבק למען האמת, למען הצדק ונגד תפירת התיקים לראש ממשלת ישראל ומנהיג מחנה הימין הוא הכל חוץ ממאבק לחפותו של אדם אחד. זהו מאבק להצלת הדמוקרטיה הישראלית. מאבק על דמותה של מדינת ישראל, על זכויות האזרח בנימין נתניהו ועל זכויותיהם הפוליטיות של 9 מיליון אזרחי ישראל. זהו מאבק שאסור לנו להפסיד בו. ואיכשהו, נגד כל הסיכויים, בבית הדין הציבורי של אזרחי ישראל, אנחנו מנצחים בו.
חבריי מהברנז'ה הדתית לאומית: התעייפתם? אתם מפחדים? אתם זקוקים לחיבוק מלטף מאדוני הארץ? אין לכם את כוחות הנפש להמשיך במאבק?
לא נורא. הסתדרנו מעולה ונמשיך להסתדר גם בלעדיכם. אם אפשר, תשתדלו לא לעשות יותר מדי נזק.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.