באזזנט

תמונה – לע"מ

רשת ביטחון?

הממשלה אישרה את תכנית המענקים החדשה – מי יקבל? כל הפרטים

סיוע בארנונה, סיוע למי שעסקיו נפגעו בסגר הנוכחי, דמי אבטלה שלא יופחתו ועוד. הממשלה אישרה פה אחד את תכנית המענקים, כל הפרטים.

ממשלת ישראל אישרה הלילה במשאל טלפוני את התכנית הכלכלית של ראש הממשלה ושר האוצר לסיוע מיידי לעסקים, שכירים ועצמאים שיפגעו מהסגר השני, הוא סגר החגים. במתוווה התוכנית שהוצגה ערב החג לשרי הממשלה ומוערכת בלמעלה מעשרה מיליארד שקלים, התנאים לחישובי פגיעה כלכלית הוקלו משמעותית.

בתכנית, בין היתר, נמצאים המטרות הבאות: תכנית לשימור עובדים, דחיית ההפחתה בדמי האבטלה, מענק מיידי בגובה 50% ממענק ההוצאות הקבועות והרחבת הסיוע בהוצאות הארנונה למי שיותר מרבע מהכנסותיו נפגעו. כמו כן הוחלט על תקצוב תכנית מענקים נוספת לעידוד מסחר מקוון ופעילות דיגיטלית עבור עסקים קטנים ובינוניים.

בין הצעדים עליהם החליטה הממשלה ישנו סיוע שיינתן לעסקים, תהיה החלטה להרחיב את מענק ההוצאות הקבועות כך שבחודשים ספטמבר-אוקטובר יועבר מענק סיוע לבעלי עסקים שנפגעו ב-25% ומעלה במחזור העסקאות ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. על פי הצורך תינתן גם הרחבת ההקלה לחודשים נובמבר-דצמבר בהתאם לתנאים שנקבעו.

צעד נוסף אותו אישרו שרי הממשלה אמש הוא העברת מקדמה מיידית על חשבון מענק ספטמבר אוקטובר, בגובה של 50% ממענק ההוצאות הקבועות לעסקים אשר יתכן וצפויים להיפגע מהסגר הנוכחי. גובה כספי המקדמה, יתבססו על סכום המענק ששולם בפעימות הקודמות. סכום המקדמה ינוכה בהמשך מסכום הזכאות הסופי שיקבע לחודשים ספטמבר ואוקטובר. את הבקשות למקדמה ניתן יהיה להגיש במהלך חודש אוקטובר 2020 בלבד.

על מנת לאפשר למעסיקים שקיבלו את עובדיהם ונאלצו להוציא אותם לחל"ת בספטמבר עם צמצום או הפסקת תפעול העסק, הוחלט כי לצורך חישוב כספי המענק אותם עובדים לא ינוכו ממצבת העובדים – זאת בתנאי שעבדו 15 ימים לפחות בחודש ספטמבר. בנוסף, נקבע כי מדרגת השכר לפיה עובד ייחשב כמזכה בעל העסק לכספי מענק ירד לסכום של 2,500 שקלים

במטרה לסייע לבעלי עסקים שפעילותם נפגעה – הוחלט להעניק מענק חד-פעמי שמעודד את המשך העסקתם של עובדים בחודשים ספטמבר ואוקטובר, מענק זה ישולם על ידי משרד הכלכלה. עוסק יהיה זכאי למענק במידה והמחזור שלו אינו גבוה מ-400 מיליון שקלים, ומחזור עסקאותיו בתקופת הזכאות ירד ב-25% ומעלה מהתקופה אשתקד. עסק יהיה זכאי למענק בסכום השווה למכפלה של 5,000 שקלים במספר העובדים המזכים, כאשר מספר העובדים המזכים תלוי במידת הפגיעה של העסק. כך, ככל שהעסק נפגע קשה יותר – מידת זכאותו למענקים עולה.

עסקים שחוו ירידה של 25% ומעלה מכך במחזורי העסקאות של העסק שלהם יקבלו פטור מלא מתשלום הארנונה במימון המדינה לחודשים ספטמבר-אוקטובר. כמו כן אושר במסגרת התכנית המהלך כי יידחה המועד ממנו יחל מנגנון ההפחתה בדמי האבטלה. רף הירידה ייבדק רק החל מ-16 לחודש אוקטובר, וההפחתה, בשלב זה, תדחה.

מטעמו של שר האוצר ישראל כ"ץ נמסר: "היום אישרה הממשלה את התגבור וההרחבה של רשת הביטחון הכלכלית שאותה פרשנו, ואשר פועלת היטב ומסייעת לציבור. לאחר ההחלטה על הכרזת הסגר, החלטנו לתגבר ולהרחיב את רשת הביטחון הכלכלית בצעדים כלכלים נוספים. נמשיך להיות קשובים לקשיים ולהעמיד פתרונות מהירים שיתנו מענה מותאם לעסקים לשכירים ולעצמאים בעקבות המשבר".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.