בשורה ללווים

בנק ישראל יאשר דחיית הלוואות ומשכנתאות עד סוף השנה

כפי שפרסמנו: בשורות טובות לבעלי המשכנתאות וללווים - בנק ישראל יאפשר דחייה בהחזרים עד סוף השנה.
קרדיט: אילוסטרציה | דוברות המשטרה

באזזנט >
12:03 | 29.09.20

בנק ישראל אישר את המתווה לפיו לווים המצויים בקשיים כלכליים בשל המשבר הכלכלי – יוכלו להאריך את דחיית ההחזר עד ל-1 בינואר 2021, המשמעות: עוד שלושה חודשי דחיה. המתווה יפנה ללווים כבר הורשו בגל הראשון לדחות את החזרי ההלוואות, כולל משכנתאות, מחודש מרץ עד לסוף חודש ספטמבר.

בנוסף, לווים שטרם ביקשו דחייה של החזרי הלוואות הרגילות והמשכנתאות, באפשרותם לבקש מחודש אוקטובר ועד סוף חודש דצמבר, סוף השנה הנוכחית, דחייה לשישה חודשים. כלומר: לווים שיבקשו דחיית הלוואה ב-31 בדצמבר יוכל לדחות את החזרי ההלוואות עד לתאריך 30 ביוני השנה הבאה, 2021. לווים שכבר ביקשו במהלך השנה החולפת לדחות החזרי הלוואות צרכניות רגילות לכל היותר עד סוף חודש ספטמבר, כעת באפשרותם לדחות את ההחזר עד לסוף חודש דצמבר השנה, 2020.

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

עד עכשיו, התאפשרה הדחייה לחצי שנה נוספת, לכל היותר עד דצמבר 2020, רק במשכנתאות, ולא גם בהלאוות צרכניות רגילות. מיותר לציין כי המתווה ישנה את המצב הנוכחי לפיו חלק מהלווים נדרשו לחזור לשלם את ההלוואות כבר בשבועות הקרובים, תוך כדי הסגר. חשוב לזכור כי דחיית החזר ההלוואה גוררת תשלומי ריבית והצמדה למדד ומייקרת למעשה בשורה התחתונה את ההלוואה כולה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט