באזזנט

תמונה – צילום מסך

אלימות חסרת רסן

צפו: עשרות מתפרעים תוקפים את צוות ערוץ 20 בשידור חי

צוות טלוויזיה של ערוץ 20 הותקף אמש בברוטאליות ובאלימות על ידי עשות מפגינים ברחבת תיאטרון הבימה בתל אביב, המשטרה פיזרה אותם לאחר שהאירוע הידרדר לפסים אלימים.

תקיפה אלימה מכוערת אמש ברחבת הבימה בתל אביב. בשעות הערב המאוחרות, התארגן צוות ערוץ 20 בהשתתפות בועז גולן, עידית סלמון ויריב אופנהיימר – לשדר מרחבת התיאטרון. בשלב מסוים התקבצו במקום עשרות בני אדם והחלו להפגין נגד צוות הטלוויזיה.

זמן קצר לאחר מכן התקרבו עשרות מהן בצורה מאיימת אל שולחן השידור וצוות הערוץ. מכאן החלו העניינין לצאת משליטה, כשכל האירוע משודר בשידור חי בערוץ 20.

לטענת מנחה הפאנל, בועז גולן, חלק מן המפגינים נקטו נגדו ונגד צוותו באלימות. מפיק התכנית, לטענת גולן, הופל על הרצפה וספג בעיטות. גולן כתב לאחר התקיפה בחשבון הטוויטר שלו: "אנרכיסטים אלימים תקפו מוקדם יותר את צוות ערוץ 20. המפיק הופל לריצפה וחטף בעיטות. למגישה לקחו את המיקרופון. אני חטפתי אגרוף לבטן ואנרכיסט אחר תפס באשכיי. דחקתי את אלה שפגעו בנו. אם לא הייתי מתגונן והשוטרים לא היו מפנים אותם – מי מהצוות היה מסיים בבית חולים. תלונה הוגשה במשטרה"

חשבון הטוויטר של ערוץ 20 פירסם גינוי לאירוע: "התקיפה בוצעה במהלך תכנית הפטריוטים, במהלכה התראיינו יריב אופנהיימר ועידית סילמן ששידרו מהכיכר.
הערוץ פונה למשטרה בדרישה שתמצה את הדין עם התוקפים"

הגינויים לאירוע לא איחרו להגיע, בחלקם. יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד פרסם בחשבון הטוויטר שלו: "לא משנה מה ולא משנה באיזו סיטואציה. אסור לנהוג באלימות. לא פיסית ולא מילולית. אני קורא לכולם להרגיע את הרוחות גם מול עיתונאים. לא חשוב מי זה ומאיזה גוף תקשורת. הדרך היחידה היא להשמיע את קולכם ואת המחאה שלכם בכבוד ובלי לפגוע אחד בשני"

גם ארגון העיתונאים פרסם גינוי לאירוע: "ארגון העיתונאים מגנה את האלימות שהייתה היום בערב כנגד עמדת השידור של ערוץ 20 בכיכר הבימה. העיתונאים וכלי התקשורת ממלאים שליחות ציבורית חשובה בימים מורכבים אלה ויש לאפשר להם לבצע אותה ללא מורא וחשש"

עמית סגל פרסם אף הוא גינוי לדברים והוסיף עקיצה לחלק מהעיתונאים בישראל: "קצת משונה להפגין בעד דמוקרטיה בעודך סותם פיות, ולא בפעם הראשונה, לשידור בערוץ טלויזיה. המפגינים בכיכר הבימה שניסו למנוע את השידור בערוץ 20 ממשיכים את המסורת האפלטונית שלפיה ריבוי דעות מפריע לחקר האמת ולשגשוג המדינה, והעיתונאים ששותקים הם שותפים לא פחות"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.