מגיב להקלטות

היועמ"ש מנדלבליט תוקף: "כל ניסיון לאיים באמצעות חשיפת חומרים מכפישים – נידון לכישלון"

היועץ המשפטי לממשלה מגיב לפני זמן קצר באריכות על הסערה בעקבות הקלטות שחשפו אמש עמית סגל וגיא פלג: "דברי נאמרו בעידנא דריתחא"
קרדיט: לע"מ

באזזנט >
14:31 | 14.10.20

מגיב לסערה: היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט מגיב לפני זמן קצר בעקבות הסערה לאחר פרסום הקלטותיו בהן הוא נשמע מגדף את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן ומצהיר כי האחרון 'מחזיק אותי בגרון'. מדלבליט גם מגיב לדבריו של ח"כ ויו"ר הקואליציה מיקי זהר.
ח"כ מיקי זהר, צילום: דוברות הכנסת

זהר אמר מוקדם יותר היום: "אם מנדלבליט לא יתפטר מיד ויימחק את כתבי האישום נגד נתניהו – אני מבטיח שיהיו עוד הקלטות שייחשפו. יש עוד סיפור פלילי נגד מנדלבליט שעוד לא פורסם", הוא אמר את הדברים בריאיון שהעניק לתחנת הרדיו 103, המראיין ניסה להבין עם זהר ותהה: "זה נשמע כמו איום מפורש", זהר הגיב: "אני לא מאיים. אבל זה מה שיקרה. תפעילו את הדמיון"

כאמור, בתגובה לדברים ולהקלטות, מפרסם היועמ"ש הודעה בה הוא אומר: "כל ניסיון להלך אימים באמצעות איום על חשיפת חומרים מכפישים וכיוצא באלה – נידון לכישלון" עוד הוא אומר: "איומים למיניהם לא ירתיעו את היועץ המשפטי לממשלה מלבצע מלאכתו. היועץ המשפטי לממשלה פעל לאורך כל תפקידו וימשיך לפעול ללא מורא וללא פחד ומשיקולים ענייניים בלבד, לפי הראיות והדין"

"הטענה כאילו נסחט או הושפע בהחלטותיו כתובע הכללי של מדינת ישראל משיקולים זרים כאלה ואחרים – היא מופרכת ומגוחכת", הוסיף. "אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, בתקופה בה חש ד"ר מנדלבליט פגוע מן ההתנהלות כלפיו, לבין התיקים הנוגעים לראש הממשלה ואחרים".

"מטבע הדברים, היועמ"ש לממשלה לא יהיה מעורב בטיפול בתלונה שהוגשה בגין התבטאותו של ח"כ זוהר. פניות שהתקבלו בעניין זה הועברו לטיפולה של המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד נורית ליטמן, אשר תבחן את הדברים עם אגף החקירות והמודיעין במשטרה כמקובל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp