באזזנט

תמונה – כאן חדשות

צפו בוידאו

תיעוד: עשרות דרוזים חוטפים את גופת השייח מבית החולים

עשרות דרוזים זועמים פרצו בהמוניהם את המחסומים לבית החולים 'זיו' בצפת וחטפו את גופת השייח הבכיר המנהיג הדתי השייח' חסן אלחלבי. ח"כ סמוטריץ': "זה יתפוצץ לנו בפנים הרבה יותר מהר והרבה יותר חזק ומסוכן ממה שאנחנו חושבים". צפו

למרות התיאום המשטרתי, המון דרוזי זועם פרצו בליל שבת לבית החולים 'זיו' בצפת וחטפו את גופת המנהיג הדרוזי חסן אלחלבי שנפטר מנגיף הקורונה.

בראיון ל'כאן חדשות' גינה המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית השייח' מואפק טאריף: "זה לא מייצג את העדה הדרוזית. מנהיגי העדה יסיקו את המסקנות. צריך לברר עם הצעירים הבודדים מה גרם להם לעשות את המעשה"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף: "מדאיג – כן, חריג – למרבה הצער בכלל לא. חלק גדול מהדרוזים בצפון מתנהלים כבר מזמן כמו מדינה בתוך מדינה. זה המשך ישיר של הלינץ' בבית ג'אן לפני כמה חודשים ושל אזלת היד המשטרתית שם. זה יתפוצץ לנו בפנים הרבה יותר מהר והרבה יותר חזק ומסוכן ממה שאנחנו חושבים."

חברת הכנסת הדרוזית ע'דיר כמאל מריח גינתה את החטייפה והותקפה ברשתות החברתיות: "מגנה בתוקף את האירוע שהתרחש בבי"ח זיו בצפת. התנהגות זו אינה מייצגת אותנו ולא הולמת את מעמדו הרם של השיח' הנכבד המנוח. כולנו חייבים להישמע ולנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות."

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.