באזזנט

תמונה – לע"מ

כלכלת בחירות?

נתניהו וכץ מציגים: כסף לאזרחים ועסקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ הציגו הערב במסיבת עיתונאים שורה של הטבות ומענקים לאזרחים שנפגעו ממשבר הקורונה.

על פי התוכנית, כל בוגר יקבל 750 ש"ח • משפחות יקבלו 500 ש"ח לכל ילד עד הילד הרביעי • 300 ש"ח לכל ילד מהחמישי ומעלה. עסקים חדשים שנפתחו ב-2020 יקבלו מענק בשווי 8.000 ש"ח. תימרוץ להחזרת מובטלי קורונה ותיקים לעבודה • מעסיק שיחזיר מובטל ותיק לעבודה יקבל מענק מיוחד

עוד על פי התוכנית, עצמאים יוכלו לקבל דמי אבטלה, יינתן לכל עצמאי שירצה בכך • יובא השבוע לאישור בוועדת העבודה והרווחה.

במסיבת העיתונאים תקף נתניהו את היועמ"ש המתנגד לתוכנית מחשש לשוחד בחירות: "בוא נהרוג את המושג 'כלכלת בחירות'. למה זו 'כלכלת בחירות', כי זה עוזר לאזרחים? אולי היועמ"ש יגיד גם כמה חיסונים להביא וכמה לא? זו לא כלכלת בחירות, זה צורך חיוני. איזה מן משטר קיבלנו שהפקידים יגידו לנו מה לתת וכמה לתת? הגיע הזמן שנהיה דמוקרטיה אמיתית"

שר הביטחון גנץ תקף: "התכנית הכלכלית של נתניהו היא תצוגת יכולות של תחמנות. לתכנית הכלכלית שישראל באמת צריכה יש שם: ״תקציב מדינה״, אותו נתניהו ושליחו מנעו בגופם. אחרי הבחירות, נדאג לממשלה של אנשים ישרים שיהיה אפשר לסמוך עליהם שאכפת להם מהכלכלה גם לא בקמפיין בחירות."

היועץ המשפטי לממשלה שיגר מכתב לשר האוצר כץ בעקבות הצגת התוכנית הכלכלית החדשה: "אבקש להזכיר כי אנחנו מצויים בתקופת בחירות הגוזרת על הממשלה חובת איפוק וריסון בכל הנוגע להחלטות, הקצאת משאבים ויוזמות חקיקה".

שידור חי

ראש הממשלה נתניהו מציג תוכנית כלכלית ענקית להזנקת ישראל

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Sunday, January 24, 2021

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.