באזזנט

תמונה – ערוץ הכנסת

קרע בקואליציה

ח"כ מרענה דורשת לתקן את חוק איחוד משפחות

ח"כ אבתיסאם מראענה, ממפלגת העבודה, מצטרפת לחברי רע"מ ומרצ ומבקשת לשנות את נוסח חוק איחוד המשפחות ששרת הפנים איילת שקד מבקשת להעביר השבוע בכנסת.

"בואו נדבר על 3 דברים מהותיים שניתן לשנות בהוראת השעה בחוק איחוד המשפחות. לאפשר לבני הזוג הפלסטינים לנהוג ברכב בשטחי ישראל. לאפשר להם ביטוח בריאות ממלכתי ולהעניק אזרחות ל 2000 המשפחות שהגישו בקשת איחוד משפחות לפני שחוקק החוק ב- 2003", כתבה מרענה.

השר זאב אלקין התייחס לחוק איסור איחוד משפחות ופנה לחברי הליכוד לתמוך מהאופוזיציה בחוק של שקד: "אני מתפלא על אנשי הליכוד והציונות הדתית, שבמשך שנים הצביעו בעד החוק הזה והיום, רק בשביל תרגיל פרלמנטרי הם מוכנים לסכן את ביטחון אזרחי מדינת ישראל. ביטחון אזרחי מדינת ישראל צריך לגבור על הכל ובטח על הרצון לבצע תרגיל פרלמנטרי. בליכוד, בציונות הדתית ובמפלגות החרדיות חייבים להתעשת ולהבין שהמשחק בביטחון מדינת ישראל חייב להישאר מחוץ לתחום. אני מקווה שהשכל הישר יגבר ולא ישחקו פה בביטחון אזרחי מדינת ישראל, כי אם יהיו טרוריסטים שיסתננו לשטחנו בגלל שהחוק הזה לא יעבור, הם לא יבחינו בין תומכי נתניהו למתנגדי נתניהו כשהם יבצעו פה פיגוע חס וחלילה. בסופו של יום, זו המדינה של כולנו"

ח"כ מיכל רוזין ממרצ התייחסה לחוק האזרחות של איילת שקד: "כיו"ר הסיעה, עמדת מרצ נותרה כמו שהייתה לאורך כל השנים – נגד החוק. איך ננהג בקואליציה? אנחנו מנסים להגיע לפתרון אמיתי כי אנחנו רוצים שהממשלה הזאת תצליח, לא באנו כדי לפרק אותה אחרי שבוע"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.