באזזנט

תמונה – ארכיון קובי גדעון לע"מ

מה דעתכם?

זעם בימין: האבטחה על משפחת נתניהו תופסק

נקמה במשפחה? למרות האיומים המפורשים ברשתות החברתיות נגד משפחת נתניהו, וועדת שרים בראשות מתן כהנא, גדעון סער ועומר בר לב החליטו לקצר את אבטחת משפחת נתניהו לחצי שנה מאז סיום תפקיד ראש הממשלה לשעבר נתניהו את תפקידו ולהסיר כבר מחר את האבטחה משרה יאיר ואבנר נתניהו.

ראש האופוזיציה נתניהו הגיב, "מדובר בהחלטה פוליטית, שערורייתית וחסרת אחריות שנתפרה מראש, ומתירה את דמה את רעיית ראש הממשלת ישראל לשעבר נתניהו ובניו".

עוד תקף נתניהו, "בניגוד לדיווחים, הוועדה התעלמה לחלוטין מחוות הדעת המקצועית של יחידת האבטחה של משרד ראש הממשלה ״מגן״, שאחראית לביטחונם של רעיית ראש הממשלה לשעבר ובניו, ודרשה את המשך אבטחתם. יחידת ״מגן״ קבעה שהלכי רוח קיצוניים בחלקים מהציבור מסכנים את ביטחונם של רעיית ראש ממשלת ישראל לשעבר ובניו, ומחייבים את המשך אבטחתם על פי ההחלטה המקורית של הוועדה לענייני אבטחה. ההחלטה המקצועית של ועדה זו בוטלה באופן שרירותי ע״י ועדת השרים בראשות מתן כהנא, ימים ספורים אחרי שקיבלו את השלטון. כל מי שעיניו בראשו רואה את עוצמת ההסתה והאיומים ברשתות החברתיות נגד רעיית ראש הממשלה לשעבר שרה נתניהו ובניו יאיר ואבנר. איומים מפורשים כאלה לרצוח את בני משפחת נתניהו פורסמו רק אתמול ברשתות החברתיות.

אפילו לא על קמצוץ מהאיומים האלה הוועדה הפוליטית הזאת ארגנה לעידית סילמן, מתן כהנא, איילת שקד גדעון סער ואפילו תמר זנדברג ומירב מיכאלי צבא של מאבטחים, אבל את משפחת נתניהו הם זורקים מתחת לגלגלים. השנאה לנתניהו מעבירה אנשים על דעתם עד כדי כך שהם מוכנים לסכן את חייהם של רעייתו ובניו.

ליסום תקף נתניהו ועקץ, "בלתי נתפש. שערוריה שאין דוגמתה! הכתובת על הקיר. והכי אבסורדי – ביום שבו הממשלה הבזבזנית הזו ממנה עוד סגן שר לענייני כלום בעלות של מיליונים בשנה על חשבון הציבור, הם עוד מטיפים לאחרים. שיתביישו."

השר לביטחון פנים עומר בר לב צייץ, "כאשר השב״כ, משטרת ישראל והמוסד אומרים שאין איום על משפחת נתניהו, ההחלטה היא קלה. אני סומך על השב״כ ועל משטרת ישראל שאם יהיה איום כזה, הוא יחשף ויטופל"

ח"כ שלמה קרעי תקף, "הדם, חלילה, יהיה על הידיים של כל אחד משרי הממשלה המופקרת הזו. הסכנה מהאנרכיסטים של השמאל הקיצוני ממשית. אגב, יחידת "מגן" שאחראית על האבטחה כן המליצה לאבטח. אבל השב"כ מזהה איומים בערך כמו שזיהה את המרגל בבית של גנץ…האיומים לא בטחוניים? וכהנא? וסילמן המדמיינת? זה בטחוני? בושה"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מדובר בהחלטה פוליטית שמפקירה את חיי משפחת נתניהו. ועדת שרים פשוט מתעלמת מהמציאות שקיימת, מתעלמת מהעובדה שיש הסתה מפורשת מהשמאל האנרכיסטי לפגוע בנתניהו ובני משפחתו ברשתות החברתיות ובמקום להגביר את ההבטחה מסירים אותה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "האחריות למה שיקרה, אם חלילה מישהו יפגע בבני משפחתו של נתניהו תהיה מוטלת על מי שהחליט להסיר את האבטחה ולא יוכל להתחמק מאחריות".

בתגובה להחלטה פרסם יאיר נתניהו מספר פוסטים נגד ראש השב"כ החדש רונן בר, "דרך אגב ראש השב"כ החדש הוא בוגר התוכנית של קרן וקסנר".

ח"כ מירי רגב תקפה, "הפקרות אבטחתית הנובעת משיקולים פוליטיים שתעלה ביוקר. ההחלטה להפסיק את האבטחה על בני משפחת נתניהו היא החלטה פוליטית לחלוטין, חלק מאותו מסע נקמה שמנהלים בממשלה הזאת כנגד בנימין נתניהו ומשפחתו. זה לא סוד שהגב' נתניהו, יאיר ואבנר הם בין האנשים המאוימים ביותר, עם קריאות המסיתות לרצח".

רגב הוסיפה, "בממשלה הזאת מתקבלות החלטות שלא משיקולים עניינים אלא משיקולים פוליטיים. למרות האיומים המוכחים ולמרות המלצת יחידת "מגן" להשאיר את האבטחה. ועדת השרים ממניעים פוליטיים, החליטה להפסיק את האבטחה. אם חלילה יקרה משהו זה יהיה על הידיים שלכם, של בנט, כהנא ויתר חברי ועדת השרים לענייני שב"כ"

העיתונאי יוסי דוידוב תקף את ההחלטה, "אגב, החשש בהסרת האבטחה ממשפחת נתניהו זה לא חברי קריים מיניסטר ושאר אסופת הבתולים בערימת המטורללים ההיא, מדובר בגיבורי מקלדת לבנבנים שלא יזיזו עט בלי לנשום עמוק. האיום האמיתי הם השוהים הבלתי חוקיים, אלו שבמערכת הביטחון אוהבים לכנות: המפגע הבודד הפועל במפתיע. תזכרו את הציוץ הזה."

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.