באזזנט

תמונה – ארכיון כאן 11

מתקפה חריגה

הרמטכ"ל כוכבי תוקף: "הטובים הם הלוחמים"

לא הסייבר: במהלך נאום הרמטכ"ל בסיום קרוס טייס של חיל האוויר, התייחס כוכבי לשלט פרסומי לחברת הייטק שנתלה בכניסה לעיר הרצליה בו נכתב "הטובים לסייבר".

"בהרצליה מוצב בימים אלו שלט ענק וכתוב עליו – 'הטובים לסייבר'. לא לא, זאת טעות. המסר המגולם בשלט עמוק יותר מכפי שהוא עשוי להיראות, והוא משקף. אובדן ערך ופגיעה בערכים אצל חלק מהאוכלוסייה. המסר נאמר לפעמים בהומור, לפעמים. בציניות ולפעמים במעשים, והוא מחלחל ומחליש את יסודות החברה וסדר העדיפויות הדרוש לה. הטובים הם קודם כל הלוחמים. לסייבר יש פוטנציאל רב, והוא כנראה מכניס כסף רב, והאנשים שהולכים לשם מוכשרים, אבל הטובים – נמדדים בראש ובראשונה בנכונות שלהם בלתרום למדינה, הטובים נמדדים בנכונות שלהם לסכן את חייהם כדי להגן על אנשים אחרים".

הרמטכ"ל כוכבי הדגיש כי "זהו הביטוי המובהק והצרוף למושג הטובים, ואל תעזו לקחת לנו אותו, ואל תעזו לשחק אותו. אל תעבירו אותו תהליכי מודרניזציה ואל תכפו להתאים אותו לרוח התקופה כביכול. הטובים – זהו ערך על זמני, שניצב כצוק שלא נשחק מול אופנות, מגמות ושינויים חברתיים. הטובים הם אלו שעושים משהו בשביל מישהו. משהו טוב, חשוב וערכי, ובלי לשאול מה יוצא לי מזה. מדינה שמתמודדת עם איומים רבים ובשש זירות בו זמנית, יודעת להעריך ולהוקיר קודם כל את יחידות החוד המבצעי ואת לוחמיה, ויודעת לומר בקול רם – הטובים לוחמים. מנהלי חברות ובעלי עסקים הגונים וערכיים, אשר נהנים מהביטחון שצה"ל ולוחמיו מספקים להם, הם אלו שזוכרים מי הם הטובים שצריך להוקיר ולהעריך.

הרמטכ"ל הוסיף כי "צה"ל מסכל פיגועים בפנים הארץ ולאורך גבולותיה על בסיס יומי, ופועל להשמיד איומים בכל רחבי המזרח התיכון מסביב לשעון. ראוי שנזכור שמידי לילה מתבצעים עשרות מעצרים ופעילות סיכול המונעת פיגועים מסוג זה מבעוד מועד. כל פעילות כזו כרוכה במודיעין מתוחכם, ביכולות מצבעיות גבוהות וברוח נחושה של הלוחמים".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.