קרדיט תמונה: לע"מ

"הביביסטים"

צפו: נתניהו התבלבל ולפיד מתלונן

עודכן: 08.09.19 בשעה 13:16
ראש הממשלה נתניהו התבלבל בפתח ישיבת הממשלה ואמר, בוריס ילצין במקום בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה - יאיר לפיד צייץ: "אם גנץ היה אומר בוריס ילצין במקום בוריס ג׳ונסון הביביסטים לא היו נרגעים שלושה ימים." - צפו

https://twitter.com/Gideonaseres/status/1170641612025868288?s=20

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: ״חזרתי מביקור מהיר מאוד בלונדון, שם נפגשתי עם ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, עם שר ההגנה של בריטניה בן וואלאס ועם שר ההגנה של ארה"ב מארק אספר. הדיונים עסקו בעיקר, כמעט כולם, באיראן ובגרורות של איראן באזורנו במיוחד בחיזבאללה, ובצעדים הנדרשים על ידי ישראל, אלה שבוצעו ואלה שיבוצעו על ידי ישראל, בתיאום עם ארה"ב בראש ובראשונה.

בהמשך השבוע ייתכן מאוד שאני אהיה גם ברוסיה כדי לדון על המשך התיאום הצבאי עם הנשיא פוטין, בכדי למנוע התנגשות מול הפעילות המוגברת של איראן וגרורותיה נגדנו, והפעילות המוגברת שלנו נגדם.

כמובן שהפעילות הזאת אינה פוסחת על רצועת עזה. הלילה תקפו מטוסי קרב של צה"ל יעדי טרור מרכזיים בעומק רצועת עזה. אנחנו פועלים בתקיפות מול כל ניסיון לפגוע באזרחינו או בחיילינו. כפי שהראינו שוב הלילה, לא נסבול כל ניסיון תוקפנות נגדנו ונשמור על ביטחון ישראל. בהזדמנות הזאת אני מבקש להביע שוב הערכה על עמידתם האיתנה של תושבי העוטף והדרום. הם מאפשרים לנו מרחב פעולה להילחם באויבינו בדרך הנכונה.

אנחנו מביאים היום לאישור הממשלה את חוק המצלמות בקלפיות. טוהר הבחירות הוא מיסודות הדמוקרטיה. הדרך הטובה ביותר למנוע זיופים בבחירות היא להציב מצלמות בכל הקלפיות ולאפשר פיקוח של המשקיפים ממפלגות יריבות האחת על השנייה. ביקורת הדדית של כל המפלגות, זוהי מהות השקיפות בדמוקרטיה ואחד היסודות החשובים ביותר לשמירה על שלטון החוק. לכן, מצלמות בקלפיות בידי משקיפים הן אמצעי מתבקש לסייע בשמירה על טוהר הבחירות.

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:״חזרתי מביקור מהיר מאוד בלונדון, שם נפגשתי עם ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, עם שר ההגנה של בריטניה בן וואלאס ועם שר ההגנה של ארה"ב מארק אספר. הדיונים עסקו בעיקר, כמעט כולם, באיראן ובגרורות של איראן באזורנו במיוחד בחיזבאללה, ובצעדים הנדרשים על ידי ישראל, אלה שבוצעו ואלה שיבוצעו על ידי ישראל, בתיאום עם ארה"ב בראש ובראשונה. בהמשך השבוע ייתכן מאוד שאני אהיה גם ברוסיה כדי לדון על המשך התיאום הצבאי עם הנשיא פוטין, בכדי למנוע התנגשות מול הפעילות המוגברת של איראן וגרורותיה נגדנו, והפעילות המוגברת שלנו נגדם. כמובן שהפעילות הזאת אינה פוסחת על רצועת עזה. הלילה תקפו מטוסי קרב של צה"ל יעדי טרור מרכזיים בעומק רצועת עזה. אנחנו פועלים בתקיפות מול כל ניסיון לפגוע באזרחינו או בחיילינו. כפי שהראינו שוב הלילה, לא נסבול כל ניסיון תוקפנות נגדנו ונשמור על ביטחון ישראל. בהזדמנות הזאת אני מבקש להביע שוב הערכה על עמידתם האיתנה של תושבי העוטף והדרום. הם מאפשרים לנו מרחב פעולה להילחם באויבינו בדרך הנכונה. אנחנו מביאים היום לאישור הממשלה את חוק המצלמות בקלפיות. טוהר הבחירות הוא מיסודות הדמוקרטיה. הדרך הטובה ביותר למנוע זיופים בבחירות היא להציב מצלמות בכל הקלפיות ולאפשר פיקוח של המשקיפים ממפלגות יריבות האחת על השנייה. ביקורת הדדית של כל המפלגות, זוהי מהות השקיפות בדמוקרטיה ואחד היסודות החשובים ביותר לשמירה על שלטון החוק. לכן, מצלמות בקלפיות בידי משקיפים הן אמצעי מתבקש לסייע בשמירה על טוהר הבחירות. אני רוצה להדגיש כאן – החוק המוצע קובע שהמצלמות יתעדו את אולם הקלפיות ולא את ההצבעה מאחורי הפרגוד. חשאיות ההצבעה תישמר בקפדנות. כבר ב-2013 אמר השופט אליקים רובינשטיין, שהיה אז יושב ראש ועדת הבחירות: "יש צורך לחשוב על מצלמות" – ולגבי הבחירות האחרונות, אמר יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט מלצר, שתופעת הזיופים היא בעיה אמיתית. ובכן, בעיות צריך לפתור, ובעיות בבחירות חייבים לפתור לפני הבחירות. מתי רוצים שנפתור את זה, אחרי הבחירות? אין צורך בהיערכות מיוחדת, אין צורך בהכשרה מיוחדת ואין צורך בציוד מיוחד. כל משקיף יכול לצלם עם הטלפון הסלולרי שלו. הרי זה מה שקורה בכל המרחב הציבורי שלנו: כל אחד מצלם, הכל בסטורי, כל מכולת מתועדת במצלמות – אז דווקא את אולם הקלפיות אי אפשר לצלם? מצלמות בקלפיות לטוהר הבחירות זה פשוט, זה הוגן, זה שקוף וזה צודק. אי אפשר להסביר מדוע מגבילים את הצילום דווקא במרחב הציבורי היחיד שמחייב שקיפות יותר מכל מקום אחר. אנחנו נביא את הנושא לחקיקה כדי לוודא שהבחירות הקרובות יהיו נקיות, מפוקחות ומדויקות, כפי שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו.״וידאו: עומר מירון, לע"מסאונד: בן פרץ, לע"מ

Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on Sunday, September 8, 2019

רה"מ התייחס גם לנושא השנוי במחלוקת, מצלמות בקלפיות: "אני רוצה להדגיש כאן – החוק המוצע קובע שהמצלמות יתעדו את אולם הקלפיות ולא את ההצבעה מאחורי הפרגוד. חשאיות ההצבעה תישמר בקפדנות. כבר ב-2013 אמר השופט אליקים רובינשטיין, שהיה אז יושב ראש ועדת הבחירות: "יש צורך לחשוב על מצלמות" – ולגבי הבחירות האחרונות, אמר יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט מלצר, שתופעת הזיופים היא בעיה אמיתית. ובכן, בעיות צריך לפתור, ובעיות בבחירות חייבים לפתור לפני הבחירות. מתי רוצים שנפתור את זה, אחרי הבחירות? "

"אין צורך בהיערכות מיוחדת, אין צורך בהכשרה מיוחדת ואין צורך בציוד מיוחד. כל משקיף יכול לצלם עם הטלפון הסלולרי שלו. הרי זה מה שקורה בכל המרחב הציבורי שלנו: כל אחד מצלם, הכל בסטורי, כל מכולת מתועדת במצלמות – אז דווקא את אולם הקלפיות אי אפשר לצלם? מצלמות בקלפיות לטוהר הבחירות זה פשוט, זה הוגן, זה שקוף וזה צודק."

"אי אפשר להסביר מדוע מגבילים את הצילום דווקא במרחב הציבורי היחיד שמחייב שקיפות יותר מכל מקום אחר. אנחנו נביא את הנושא לחקיקה כדי לוודא שהבחירות הקרובות יהיו נקיות, מפוקחות ומדויקות, כפי שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו.״

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

עושה באזז

הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

צפו: שירה איסקוב ועדי גוזי הדליקו משואה

עצמאות שמח ישראל

תיעוד: צעקות על רה"מ נתניהו בטקס הזיכרון

"תתבייש"

יאיר לפיד: "הנופלים לא מתו בשביל שישראל תיראה ככה"

שכול ופוליטיקה

תיעוד: צעקות על יאיר גולן בטקס זיכרון

כמעט רמטכ"ל

מרגש: הנאום המרטיט של הרמטכ"ל כוכבי

יהי זכרם ברוך

יעלון לעמית סגל: "אתה מחפש בערימות"

יעלון vs סגל