קרדיט תמונה: יצחק הררי/וועדת הבחירות

חקירת משטרה

עדכון מנדטים: הליכוד עולה בגלל זיופים בכפרים

מתעדכן: הליכוד עולה ל-32 מנדטים, בעקבות זיופים שהתגלו לאחר חקירת וועדת הבחירות - לפיד לא מוכן לשבת עם נתניהו גם במצב של רוטציה, ואיילת שקד מאיימת על נתניהו - הערב פגישה נוספת בין נתניהו לגנץ בבית הנשיא ריבלין - רוטציה או בחירות? הצביעו בסקר המצורף

מאז יום הבחירות ערכה ועדת הבחירות המרכזית הליכי בדיקה ובקרה על תוצאות הבחירות לכנסת ה-22. בעקבות כך, חל שינוי בתמונת המנדטים, לפיו, לרשימת הליכוד נוסף מנדט אחד והם עולים ל-32. מנדט זה ירד מרשימת יהדות התורה שירדה ל-7 מנדטים. במהלך הבדיקה אותרו 6 קלפיות בהן נמצאו ראיות מנהליות ממשיות למעשי זיוף לכאורה: 3 קלפיות בירכא, אחת בסח'נין, אחת בשפרעם ואחת בעראבה. בהתאם להחלטת כב' השופט מלצר, התוצאות בקלפיות אלו לא יובאו במניין תוצאות הבחירות הסופיות.

עוד דווח הבוקר בעיתון 'ידיעות אחרונות', כי המועמד למחצה לראשות הממשלה יאיר לפיד, מתעקש לא לשבת עם נתניהו גם במקרה ונתניהו יסכים לרוטציה עם בני גנץ. הערב בשעה 18:00 ייפגש נתניהו שוב עם גנץ בבית הנשיא ריבלין בניסיון להגיע להבנות ולפרק את בלוק הימין אותו מייצג נתניהו במשא ומתן.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר בחריפות את נתניהו בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו: "אתמול ראינו ושמענו את ארדואן משתלח בישראל מעל בימת האו"ם, ובעקבות כך את נתניהו, שביוני 2016 הוביל את ההתנצלות בפני טורקיה, פותח במונולוג סוחף נגד ארדואן, שנועד להסיח את הדעת מהבעיות השוטפות והמרובות שלנו."

"מאז הבחירות ב- 9 באפריל ראינו את הגמישות ללא גבולות שגילה נתניהו ואת הפעלולים שלו. מזעקות השבר "הערבים נוהרים לקלפיות" וחוק המצלמות, ועד למגעים קדחתניים עם הרשימה המשותפת, כולל בל"ד באמצעות ח"כ מיקי זוהר ונתן אשל, והנכונות להעביר לאבי גבאי עד חצי המלכות העיקר לשמור על כיסא ראש הממשלה." ההיסטוריה הוכיחה שכשביבי רוצה הוא האדם הגמיש בעולם. אני מקווה שאת אותה גמישות הוא יגלה גם במו"מ מול "כחול לבן", ויפסיק את משחק ההאשמות בגלל מי הולכים לסבב בחירות שלישי, ואולי נתבשר עוד לפני ראש השנה שלפחות ברמת העיקרון יש ממשלה אשר תתפנה סוף סוף לטפל בבעיות הביטחון והכלכלה, במיוחד על רקע גל הפיטורין הצפוי במשק."

יו"ר ימינה איילת שקד איימה הבוקר בראיון לעופר חדד: "אם נתניהו יבגוד במפלגות של הציונות הדתית, כולם יישאו בתוצאות"

הוסיפו את דעתכם בתגובות
נקראות עכשיו
  LIVE

צפו בוידאו

לפני 6 שעות

החגיגה נגמרה

לפני 38 דקות

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.