ברגע האחרון

נתניהו לגנץ: "אל תתן את ידך להקמת ממשלה מסוכנת"

תמונה – דוברות כחול לבן
הולכים לבחירות? ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקף את גנץ לפיד וליברמן: "גנץ מסרב לאחדות. גנץ, לפיד וליברמן מסרבים להתחייב שלא יקימו ממשלת מיעוט שתוקם בתמיכת חברי הרשימה המשותפת." • פוליטי

אביגדור ליברמן הגיב לפוסט של ראש הממשלה נתניהו: ״בשעה האחרונה התקשרו אלי כמה וכמה חברים ששאלו מה פשר הפוסט של נתניהו בערב שישי בעיצומו של חג סוכות.
כנראה שבזמן ששעון החול יורד כלפי מטה, היאוש ברחוב בלפור עולה כלפי מעלה. ההסבר ההגיוני היחיד שעולה בדעתי הוא, שנתניהו החליט להחזיר את המנדט לנשיא במוצ"ש ולכל המאוחר ביום ראשון. 
לגופו של עניין, נראה שרה"מ סובל מזיכרון סלקטיבי וכדאי להזכיר לו כמה עובדות:
 
1. נתניהו היה זה שמסר את חברון לערפאת.
2. נתניהו הצביע בעד גרוש יהודים מגוש קטיף.
3. נתניהו הוא זה שזעק בקול גדול "הערבים נוהרים באוטובוסים לקלפיות" ולמחרת היום הזמין אותם לבלפור והתנצל.
4. נתניהו הוא זה שמעביר מידי חודש בחודשו דמי פרוטקשן לארגון הטרור חמאס.
5. נתניהו היה זה ששיתף פעולה עם הרשימה המשותפת כולל בל"ד, בחוק לפיזור הכנסת ה- 21 ובבחירת מבקר המדינה. ח"כ לשעבר חאג' יחיא סיפר ברדיו בפרוטרוט על השת"פ בין נציגיו של נתניהו, מיקי זוהר ונתן אשל, לבין הרשימה המשותפת.
7. נתניהו הוא זה שמנע את פינוי חאן אל אחמר.
 
זאת רק רשימה חלקית, ואני מציע לרה"מ שלפני שהוא מטיל את האשמה על הכשלון בהרכבת הממשלה כדאי שיסתכל טוב טוב בראי ויעשה חשבון נפש עם עצמו.
״

יו"ר כחול לבן בני גנץ כתב בפוסט שפרסם : "מאז כניסתי לפוליטיקה לא החמצתי הזדמנות לקרוא לאחדות. נתניהו, אמנם אימץ לאחרונה את המונח אחדות, אך לא את את הצעדים הנדרשים בכדי להגיע אליה. כחול לבן, הסיעה הגדולה בכנסת, לא תשמש כמכבה השריפות של ממשלת נתניהו. במקרה הטוב, הצעתו היא ספין, במקרה הרע, מנהיגות שלא מבינה את רצון העם."

ראש הממשלה נתניהו יוצא במתקפה נגד גנץ לפיד וליברמן רגע לפני שהמנדט להרכבת הממשלה עובר לידי בני גנץ: "הממשלה היחידה שאפשר להקים לאור תוצאות הבחירות היא ממשלת אחדות לאומית רחבה. בלי פסילות, בלי חרמות, עם שותפות אמיתית בין כל המפלגות שמאמינות במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. גנץ מסרב לאחדות. גנץ, לפיד וליברמן מסרבים להתחייב שלא יקימו ממשלת מיעוט שתוקם בתמיכת חברי הרשימה המשותפת."

עוד כותב נתניהו: "מנהיגיה וחבריה הבולטים של הרשימה המשותפת הביעו שוב ושוב תמיכה בטרור, הערצה למחבלים, וסירבו לגנות פגיעה בחיילים ובאזרחים ישראלים. אחמד טיבי, מבכירי הרשימה המשותפת, היה יועצו לשעבר של יאסר ערפאת. הוא מסרב לראות בחמאס ארגון טרור, הצדיק את חטיפת חיילי צה"ל על ידי חיזבאללה ובנאום בכנס של הרשות הפלסטינית הביע דברי הערצה לשהידים: "השהיד הוא שיא התפארת… השהיד הוא אשר פורץ את הדרך ומשרטט בדמו את הדרך את הדרך לחירות ולשחרור. השהיד הוא סמל המולדת. אלה שהכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, בעוד שאנו אומרים כי אין דבר נעלה יותר מאלה שמתו למען המולדת".

"איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, רואה עצמו כחלק מהמאבק הלאומי הפלסטיני נגד ישראל ומסרב לגנות פגיעה בחיילי צה"ל. בהנהגתו פרסמה מפלגתו חד"ש גינוי תקיף להכרזתן של מדינות המפרץ והליגה הערבית כי חיזבאללה הוא ארגון טרור.

"טיבי ועודה הם הבולטים בחברי הרשימה המשותפת אך לצידם מכהנים חברי כנסת קיצוניים אף יותר. כך למשל הביעה חברת הכנסת היבא יזבק הזדהות עם הרוצח המתועב סמיר קונטאר שרוצץ את ראשה של עינת הרן ז"ל בת ה-4."

הממשלה היחידה שאפשר להקים לאור תוצאות הבחירות היא ממשלת אחדות לאומית רחבה. בלי פסילות, בלי חרמות, עם שותפות אמיתית בין…

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Friday, October 18, 2019

עוד כותב נתניהו: ח״כ עופר שלח מכחול לבן כבר אמר השבוע ש״שום דבר לא פסול״ כדי להקים ממשלה. בימים הקרובים השמאל והתקשורת יעשו מאמץ להכשיר ולהלבין את הצעד המסוכן והאנטי-ציוני הזה. צעד שיקשור את ידי צה"ל והממשלה ויהפוך את כולנו לשבויים בידי חברי כנסת קיצוניים המזדהים ורואים עצמם כחלק מהמאבק נגד ישראל.

"כיצד תוכל מדינת ישראל לפעול כנגד ארגוני הטרור, כשממשלתה תלויה בקולותיהם של טיבי, עודה ויזבק? כיצד תוכל מדינת ישראל לפעול כנגד איראן וחיזבאללה, כשחברי כנסת המצדדים ותומכים בחיזבאללה יכולים להפיל את הממשלה? הקמת ממשלת מיעוט שנשענת על הרשימה המשותפת היא צעד אנטי-ציוני שיסכן את ביטחוננו. "

"מצער שגנץ הולך שבי אחרי לפיד וליברמן. לפיד – שרק רוצה במפלתו. ליברמן – שהדבר האחרון שמעניין אותו זה דת ומדינה, אחרי שפעל ב-20 השנים האחרונות בשותפות הדוקה עם החרדים ושמונחה על ידי שיקולים משונים. גנץ, אל תתן את ידך להקמת ממשלה מסוכנת לישראל. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה שתשמור על מדינת ישראל ותבטיח את עתידנו."

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.