בדרך לליכוד?

בנט: "מרגע כניסתו לפוליטיקה סימנו אותו"

תמונה – facebook
ח"כ נפתלי בנט יוצא להגנת ראש הממשלה נתניהו בפוסט שפרסם במוצאי שבת בעמוד הפייסבוק שלו: "אם מערכת המשפט תצליח להפיל את נתניהו בגלל סיגרים וכתבות באתר וואלה, זו תהא מכה אנושה למחנה הלאומי כולו." - הפוסט המלא

הפוסט המלא

"חבריי במחנה הימין, שיהיה לכם ברור: אם מערכת המשפט תצליח להפיל את נתניהו בגלל סיגרים וכתבות באתר וואלה, זו תהא מכה אנושה למחנה הלאומי כולו. מנהיג ימין שיבוא אחריו יהיה מסורס ומפוחד מהתקשורת וממערכת המשפט."
**
״למה אתה מגן על ביבי ?״ אני נשאל כל יום. חבריי, לא רק על נתניהו אני מגן, אלא על המחנה הלאומי כולו, ועל מדינת ישראל שלנו. מפני רדיפה משפטית ותקשורתית לא הוגנת כלפי נתניהו, ראש מחנה הימין וראש הממשלה של ישראל.

וכן, דווקא בשעתו הקשה ביותר, ולמרות שהוא יריב פוליטי, החלטתי להיכנס תחת האלונקה. תראו, נתניהו לא מושלם. אבל הוא היה ראש ממשלה טוב מאד למדינת ישראל ולביטחונה.
**
מרגע כניסתו לפוליטיקה סימנו אותו. גורמי שמאל בתקשורת, באקדמיה, בתרבות ובמשפט הפכו אותו לסמל הרוע המוחלט. הם האשימו אותו במתן רוח גבית לרצח רבין, למרות שבזמן-אמת הוא יצא נגד קריאות ״בוגד״ ותמיד התנגד לאלימות מכל סוג.

כשהלך בהפגנה ברעננה שם היה מיצג של ארון קבורה שעליו כתוב ״רבין קובר את הציונות״—שזו מחאה חריפה אך לגיטימית, הדביקו לו כאילו שזה היה ארון קבורה שנועד לרבין עצמו והסתה לרצח(!). וכך, 25 שנה. לא נתנו לו רגע של מנוח.
**
ייתכן שהגיע הזמן להחלפה שלו וייתכן שלא. אבל גם אם כן, היא צריכה להיות דרך פתק הבוחר ולא כתב אישום. לכל הדעות, הוא לא נטל שקי מזומנים ולא העביר כסף לחשבונותיו האישיים. הוא קיבל סיקור קצת פחות עוין באתר וואלה, והרבה יותר מדי סיגרים ושמפניה.

זה באמת לא בסדר. כבר אמרתי שקבלת סיגרים ושמפניה בהיקפים גדולים ממיליארדר זו דוגמא אישית לא ראויה של מנהיג בישראל, אבל בחייכם—על זה לא מפילים ראש ממשלה!
**
ועוד משהו שיהיה ברור: לו נתניהו היה מודיע על הקמת מדינה פלסטינית או על מסירה מסיבית של שטחים לפלסטינים, כמו שאריק שרון עשה בערוב ימיו בלחץ החקירות, התקשורת ומערכת המשפט היו מחבקים אותו ו״מאתרגים״ אותו. הם היו מסבירים: ״לא בולמים התנתקות מיהודה ושומרון בגלל כמה סיגרים״.
**
גם לי יש ביקורת כלפי נתניהו. לדעתי הוא הרבה להתלונן על הגמוניית השמאל, אך בפועל עשה מעט מאד לשנות משהו: – בכל שנותיו הוא העניק גב מלא לאותה מערכת המשפט שכעת רודפת אותו. כנראה מתוך פחד מהם, הוא בלם כל שינוי (שיטת מינוי שופטים, פיסקת התגברות וכד). הוא, כמו קודמיו, פשוט לא עשה כלום! – הוא לא החיל ריבונות על סנטימטר של ארץ ישראל. לוי אשכול הכניס את ירושלים, מנחם בגין את רמת הגולן. נתניהו—נאדה.

– הוא מסר שטחי ארץ ישראל לערבים. – הוא הכריז על מדינה פלסטינית בבר אילן. – הוא שחרר המון מחבלים מרצחים, כולל יחיא סנוואר. רבים מהם שבו לרצוח עשרות יהודים, שכבר אינם חיים בינינו. הוא צייר את גלעד שליט כגיבור, והוא לא. נתן אלבז ז״ל, עמנואל מורנו ז״ל, חנה סנש ז״ל גיבורים. – הוא איפשר תחת משמרתו לחיזבאללה להמשיך להתעצם ברבבות רקטות בשנים 2009-2013 ושחק את ההרתעה של ישראל מול חמאס.

**
אבל הוא עשה גם המון המון טוב לעם ישראל וביצר את מדינת היהודים:

– הוא העלה את קרנה ואת מעמדה של ישראל בעולם למדרגה שמעולם לא היינו בה. פשוט גאווה לראות כאן את מודי, פוטין, טראמפ ומרקל. כאשר ביקרתי בהודו, בסין ובמקומות אחרים, ראיתי את ההערכה הגוברת כלפינו. המון בזכות נתניהו.

– הוא תימרן וצלח 8 שנים (!) של המימשל העוין של אובמה. משימה קשה וכפויית טובה. זאת כאשר רבים בתקשורת הישראלית היו בצד של אובמה!

– הוא בלם את התבססות איראן בסוריה, וסייע להטיל עליה סנקציות כואבות מאד. הוא גם עיכב, זמנית, את ההתקדמות שלהם לעבר פצצה גרעינית.

– הוא שמר על אחריות תקציבית וכלכלית ובדרך כלל לא נטה לפופוליזם. זה לא דבר קטן! הכי קל לפזר כספים ללא הכרה כדי לזכות באהדה. הוא בד״כ נמנע מזה.

– כשר האוצר, הוא הציל, ממש הציל, את כלכלת ישראל במשבר שנות האלפיים בשורה של פעולות מאד לא פופולריות, והוא שילם על כך מחיר פוליטי.
על זה אני מעריך אותו במיוחד, אולי יותר מכל.

– הוא ניווט את ישראל בתבונה מדינית בעידן האביב הערבי, תוך ניצול הזדמנויות ליצירת קשרים מול מדינות ערב.

– הוא נמנע ממלחמות מיותרות. כואב לו מאד על כל חייל שנופל.

– הטרור בתקופתו (גם בכהונתו הראשונה) היה נמוך מאד באופן יחסי לתקופת אוסלו ולאינתיפדת אוסלו.
הרבה פחות ישראלים מתו במשמרתו.
**
אני יכול להעיד, לאחר 13 שנות היכרות קרובה, שביטחון ישראל וטובתה באמת חשובים לו. לו הייתי סבור שנתניהו ״סוחר״ בביטחון ישראל, הייתי הראשון לפעול להדחתו. בגדול, ליבו במקום הנכון. הוא בפוליטיקה לא בשביל הכבוד או הכסף (שאין), אלא בשביל לדאוג לקיום עם ישראל בארצו. בתמונה הגדולה, הוא יכול היה להרוויח מיליונים באזרחות והוא בוחר כבר שנים לאכול חצץ יומם ולילה למען כולנו.
**
להערכתי הוא ייזכר בדברי הימים של העם שלנו כראש ממשלה טוב מאד של ישראל. עוד יתגעגעו כאן לבנימין נתניהו.
**
זה איננו הספד. אני מאחל לו ולכולנו שהתיקים יסגרו ושהחיים יחזרו למסלולם. חבריי, אם הם יצליחו להפיל את נתניהו, יש חשש שהיורש שלו בימין יהיה ״מבוית״ על ידי התקשורת ומערכת המשפט, כל הזמן ינסה למצוא חן בעיניהם, ובוודאי לא יעז לבצע את השינויים הנדרשים בישראל. לצערי, גם פעולותיי והתבטאויותיי בנוגע לרפורמות במערכת המשפט מסכנות אותי מאותן סיבות. אך חייבים לשנות (לא לשבור) את השיטה בישראל. מנהיג מפוחד לא יוכל לעשות זאת.

לא את נתניהו הם רודפים אלא את מחנה הימין כולו ואת תפיסותינו. לכן, אל מול העוולה והמתקפה, אמשיך לפעול בכל כוחי להגן על המחנה הלאומי ועליו. אני מצפה זאת גם מכם, חבריי לדרך. שלכם, נפתלי בנט."

מתנגדי נתניהו הרבים הגיבו לפוסט של בנט, ביניהם העיתונאיי בן כספית שכתב: "אתה מכיר טוב מרבים אחרים את הריקבון והטירוף. לא, לא הכל כשר כדי להכנס לליכוד, נפתלי."

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!