קרדיט תמונה: ערוץ הכנסת

המיעוט

מכה לנתניהו: תוקם וועדת חסינות

עידכון אחרון לפני שנה 1
כיפה אדומה? חברי הכנסת מהליכוד טענו כי אין אישור מיו"ר הכנסת להקים וועדה בכנסת שתדון בחסינות של נתניהו - ח"כ אחמד טיבי הפתיע את ח"כ מיקי זוהר בהודעה שקיבל מלשכת יו"ר הכנסת: "מיקי זוהר הוא לא הדובר של יו"ר הכנסת" - ח"כ זוהר באיום מרומז: "שכל הציבור יידע שיו"ר הכנסת אישר את הדיון הזה" - צפו

למרות התנגדותו הנחרצת של נתניהו, וועדת הכנסת אישרה לבטל את הצורך לקבל את אישור יו"ר הכנסת להקמת וועדות בכנסת בתקופת פגרה. וועדת הכנסת רשאיות לקיים ישיבות בעניינים שבסמכותן, ללא אישור ועדת ההסכמות ויו"ר הכנסת. ואולם דיונים כלליים בנושאי פיקוח על הממשלה, דיונים בהצעות לסדר היום שהועברו מהמליאה ודיוני חקיקה וחקיקת משנה, יחייבו אישור של יושב ראש הכנסת לאחר שקיבל חוות דעת מהיועץ המשפטי לכנסת.

במהלך הדיון טענו חברי הכנס של הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, כי יו"ר הנכתס אמר לו שלא אישר להקים את הוועדה, ח"כ טיבי הפתיע אותו בהודעה שקיבל מלשכת יו,ר הנכתס אדלשטיין: "מיקי זוהר הוא לא הדובר שלנו. – מיקי זוהר הגיב: "אז שכל הציבור בבית ידע, שאדלשטיין התיר לקיין את הדיון הזה".

ח"כ שלמה קרעי, היחיד שהצביע נגד לאחר שכל חברי הליכוד יצאו מהוועדה לפני ההצבעה: "גוש השמאל של כחול לבן, ליברמן והערבים עשו היום קרקס מהכנסת בגיבוי יועמ"ש בניגוד עניינים. אין להם מה להציע לציבור חוץ מ"רק לא ביבי". הם שברו את כל הכלים שהיו נהוגים עד כה בפגרת בחירות. דיון לא חוקי שההצבעה בסופו לא שווה דבר חוץ מביזיון אחד גדול. זו קואליציית הבלהות של מדינת ישראל"

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

חזית נוספת? 3 טילים שוגרו מלבנון

אירן על הגדרות

לפני 8 שעות

רץ ברשת: התגרה בשוטר וחטף במקום

צפו עד הסוף

לפני 8 שעות
בכותרות

חזית נוספת? 3 טילים שוגרו מלבנון

אירן על הגדרות

לפני 8 שעות

רץ ברשת: התגרה בשוטר וחטף במקום

צפו עד הסוף

לפני 8 שעות

דרמה פוליטית: בנט פורש מגוש השינוי

התקפל

לפני 9 שעות

צפו: עמית סגל בעימות סוער עם אילנה דיין

אחד נגד כולם

לפני 9 שעות

תיעוד דרמטי: פיגוע ירי נגד יהודים בלוד

פרעות תשפ"א

לפני 10 שעות

רוני דניאל לדנה וויס: "אל תטיפי לנו מוסר"

עימות סוער

לפני 12 שעות

ערבי איים על איתי תורג'מן: "היום אני רוצח יהודי"

ישראל 2021

לפני 13 שעות

הטירוף לצפייה: ערביה מצילה יהודי מלינץ' המוני

פרעות תשפ"א

לפני 15 שעות