באזזנט

קרדיט תמונה: אלעד מלכה

פוליטיקת קורונה

יעלון נגד נתניהו: "אילו היה אזרח רגיל היה נעצר בעוון המרדה"

לאחר התפטרותו הדרמטית של יו"ר הכנסת אדלשטיין, בכיר 'כחול לבן' בוגי יעלון במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה נתניהו: "מסית באמצעות שליחיו נגד בג״צ והחלטותיו; מסית איש באחיו עד כדי סכנת חיים; ועוד. אילו היה אזרח רגיל היה נעצר בעוון המרדה. ואתם עדיין שותקים?"

בכיר 'כחול לבן' במתקפה נגד רה"מ נתניהו: "שרים וחברי כנסת ב״גוש החסינות״, מתי תרימו ראש ותשמיעו קול? נתניהו גרר את מדינת ישראל לשלוש מערכות בחירות בגלל הסתבכויותיו הפליליות, ונכשל! איננו מקבל את תוצאות הבחירות; קורא תגר על הרוב בכנסת; מסית באמצעות שליחיו נגד בג״צ והחלטותיו; מסית איש באחיו עד כדי סכנת חיים; ועוד. אילו היה אזרח רגיל היה נעצר בעוון המרדה. ואתם עדיין שותקים?"

ח"כ לפיד צייץ: "יו"ר כנסת שמפר צו של בית המשפט העליון זו אנרכיה. נתניהו שלח את יולי לשרוף את הדמוקרטיה? איפה חברי הכנסת ההגונים של המחנה הלאומי? אנחנו נגן על הדמוקרטיה בכל דרך."

ח"כ אחמד טיבי: "יש רוב יהודי להפיכה.."

בהחלטה דרמטית הבוקר, הודיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, כי הוא מתפטר מהכנסת לאחר התערבות בג"ץ: "החלטת בג״ץ סותרת את תקנון הכנסת. החלטת בג״ץ מחריבה את עבודתה של הכנסת. החלטת בג״ץ מהווה התערבות גסה ויהירה של הרשות השופטת בענייניה של הרשות המחוקקת, הנבחרת! החלטת בג״ץ פוגעת באופן חסר תקדים בריבונות העם ובריבונות הכנסת. החלטת בג״ץ חותרת תחת יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית."

אדלשטיין הוסיף: "כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב ראש של בית הנבחרים – אני קובע שהחלטת בג״ץ היא החלטה שגויה וחמורה המביאה לידי ביטוי ליקוי מאורות מסוכן."

העיתונאי אביעד גליקמן זעק בטוויטר: "מטורףףףףף!! ועכשיו זה רשמי: יושב ראש הכנסת לא מציית לפסק דין של בגץ. צריך להגיד את זה שוב ושוב כדי להאמין. סדום ועמורה כבר פה"

מאות מפגיני עם דגלים שחורים הגיעו לכנסת למרות מגבלות המשטרה, בדרישה למנות יו"ר כנסת חדש היום במקום יו"ר הכנסת אדלשטיין שהתפטר.

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 30 דקות

נקלט במצלמות

לפני 21 שעות

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 19 שעות
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 30 דקות

נקלט במצלמות

לפני 21 שעות

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 19 שעות

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.