מנדלבליט מסתיר?

משרד המשפטים

סערה: פרקליט המדינה מאשים את מנדלבליט בהתנכלות

מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד מגיב במתקפה נגד היועמ"ש מנדלבליט שדרש במכתב לנציבות שירות המדינה, להדיח את אלדד, כי הסתיר ממנו נושאים מקצועיים ופגישות שקיים עם שר המשפטים אוחנה. פרקליט המדינה אלדד בתגובה: "מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין"
20:25 | 23.04.20

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה היום לנציבות שירות המדינה נגד מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד, כי לא ראוי להאריך את תפקידו בתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. "למרבה הצער, עמדתי המקורית, אשר התבססה על היכרותי עם עו"ד אלדד ועבודתו, לפיה הוא איננו מתאים למלא תפקיד זה, רק התחזקה לנוכח התנהלותו בהיבטים שונים כמ"מ פרקליט המדינה".

במכתבו מותח היועמ"ש ביקורת חריפה על אלדד: "בתקופה זו התגלו כשלים ערכיים, מקצועיים וניהוליים בעבודתו, אשר לעמדתי אינם מותירים ספק כי הוא אינו מתאים לכהן בתפקיד. על כשלים אלה למדתי בראש ובראשונה באופן בלתי אמצעי מהעבודה עם עו"ד אלדד. אלדד הסתיר ממני נושאים מקצועיים וארגוניים בהם עסק ופגישות שקיים עם שר המשפטים, על אף שהנחיתי אותו למסור לי עדכון מלא על נושאים אלה"

בתגובה, דן אלדד מאשים את היועמ"ש מנדבליט בחבלה מכוונת בעבודתו: "אמון הציבור במערכת המשפט חשוב מכבודי האישי. על כן, תגובתי, בשלב זה, מצומצמת. בהמשך אגיב לכל טענה, חסרת שחר ככל שתהיה, גם אם היא נכתבה לצערי על ידי היועץ המשפטי לממשלה."

עוד כותב אלדד ומאשים את היועמ"ש: "לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של אביחי מנדלבליט. כדי שאוכל להשיב לפנייה ביקשתי לבחון את החומר הקיים מהעבר בנושא זה בלשכת פרקליט המדינה. מהחומר עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא בטרם אשיב לפנייה."

סערה: פרקליט המדינה מאשים את מנדלבליט בהתנכלות
עו"ד דן אלדד (צילום משרד המשפטים)

אלדד מוסיף: "אין לי ספק באשר למניעים לבחירה בניסוח האלים והמסולף כלפי. מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין.כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו. העובדה שנודע לי על המכתב מהתקשורת, אומרת הכל. היא מלמדת מי פועל ביושרה, ענייניות ודרך ארץ, ומי לא. אף גורם לא הרתיע אותי מעולם מלבצע את שליחותי בפרקליטות ללא מורא וללא משוא פנים, וכך יהיה גם בהמשך."

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב למכתבו של היועמ"ש מנדלבליט: "לא פגשתי הרבה פרקליטים ישרים, הגונים, ערכיים ומקצועיים כמו דן אלדד. פרקליט שלא חשש להתווכח איתי כשמצא לנכון (למשל סביב ו.הבדיקה שהקמתי למח"ש) – אך שגם הכיר בחשיבות התיקון והבדיקה העצמית של מערכת המשפט ושל הפרקליטות. מערכת המשפט מתעקשת לחרב את מעט האמון הציבורי שעוד נותר בה."

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

דקר ונעצר

תיעוד וידאו

מצטרפים לחמאס

סאטירה או הסתה?

26,257 נדבקים

מכחיש קורונה

פריצה מכוונת?

ממשלה קרועה

קרב ברשת

קואליציה קרועה

סערה ברשת

נתניהו מאשים

ממשלה קרועה

מלחמה בטרור

ירי בנגמ"ש