קרדיט תמונה: מארק ניימן, לע"מ

שקד מדברת

איילת שקד: "אם גנץ יהיה רה"מ אמרר לו את החיים"

עודכן: 28.03.19 בשעה 12:28
שרת המשפטים איילת שקד בשיחה עם עורך הארץ אלוף בן בוועידת הארץ: "אם בני גנץ יהיה רהמ - אמרר לו את החיים. גנץ מתחפש, אל תביאו בובות. אפילו פייט אתם לא מצליחים לתת לנו" - "אתם יפי נפש, המשפטיזציה החלישה את הצבא. בקדנציה הבאה נעשה שינויים תשתיתיים - במהלך הראיון התפרצו חלק מהמשתתפים לעברה בקריאות בוז ושאגות פאשיסטית.

יו"ר הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד התראיינה היום (חמישי) לראיון בוועידת הארץ עם עורך העיתון אלוף בן: "מחנה השמאל לא מצליח להציב אלטרנטיבה אידיאולוגיות", אמרה. "בני גנץ מתחפש למשהו לא ברור שאני לא מצליחה להבין מה הוא חושב. במקום לומר: אני איש שמאל גאה. אני חושבת שמחנה השמאל צריך להציב אלטרנטיבה אידיאולוגית ואל תביאו בובות.

בני גנץ היה רמטכ"ל פרווה, נכשל בשוק הפרטי החברה בראשותו פשטה את הרגל. גם אהוד ברק פה יסכים איתי שאם משהו רוצה להיות ראש ממשלה ראוי שקודם יכנס לזירה הפוליטית ויצבור ניסיון. הוא לא יכול אחרי כישלון בשוק הפרטי ובלי נסיון להיות ראש ממשלה. אם תהיה ממשלה בראשות גנץ, אשב באופוזיציה ואמרר לו את החיים. אבל אין סיכוי שזה יקרה. גוש הימין חזק מאוד גדול מ61 ואולי כשיהיה לכם יריב אידיאולוגי ראוי תוכלו לתת פייט. כרגע אפילו פייט אתם לא יכולים לתת".

על בג"ץ אמרה: "בג"ץ הוא מוסד חשוב אבל במשך שנים המשפטיזציה החלישה את הצבא. רואים את זה גם במבצעים וגם ביום יום. הכוונה היא להדגיש את העובדה שמשפטיזציה חלחלה לצבא והיא מרתיעה מלקבל החלטות במצבי לחימה ומשפיעה על כל שדרת הפיקוד".

לדבריה: "המינויים שהובלתי לבית המשפט היו מאוד מוצלחים, שופטים טובים ורציניים והיום בית המשפט שמרן יותר ומגוון יותר. בממשלה הנוכחית לא ניתן היה לשנות שום חוק יסוד כי סיעת כולנו וכחלון התנגדו. בקדנציה הבאה נוכל לעשות שינויים תשתיתיים. הדיאלוג בין הכנסת לבג"ץ באמצעות פסקת ההתגברות הוא נכון. כשברק ורבין הכניסו את פסקת ההתגברות כדי לחזק את הקואליציה ולקדם את הסכמי אוסלו לא הייתה זעקה גדולה, אפילו מרצ תמכו. האיזון בחוק יסוד החקיקה הוא איזון נכון".

שקד התייחסה לארגוני השמאל הקיצוני ואמרה: "חגי אלעד בהחלט מזיק למדינת ישראל. העובדה שמנכ"ל בצלם הולך לנאום בפורומים בינלאומיים נגד ישראל זה דבר רע למדינת ישראל ופוגע במדינת ישראל ואם יש לו ביקורת שיעביר אותה בתוך הבית. הוא לא צריך לנסוע ולהשתנקר בחו"ל אבל דמוקרטיה חזקה כמו מדינת ישראל יכולה להכיל גם קבוצות כמוהם".

שקד אמרה כי " יש כאן יפי נפש, אבל אני מאמינה בדו קיום עם ערביי ישראל. יש שוויון אזרחי מלא בינינו לבין ערביי ישראל. תנו לי לספר לכם משהו אף שר משפטים לא טרח לבנות בית משפט בעיר ערבית. אחרי שנכנסתי לתפקיד בשיחה עם החכים הערביים ראיתי שאין בית משפט בעיר ערבית, אז אני השרת משפטים הראשונה שבונה בית משפט בעיר טייבה. אז בא יוסי ביילין לחכ אוסמה סעדי ושאל אותה למה אתם כל כך אוהבים את השרה שקד? וענה לו כי היא עושה ולא רק מדברת כמוכם. הח"כים הערבים בישראל צריכים לייצג את החברה הערבית בישראל ולא את הרשות הפלשתינית. בל"ד כמפלגה חותרת תחת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולכן היא לא צריכה להיות בכנסת".

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
תיעוד: אישתו של ח"כ אלקין מאיימת על פעיל ליכוד "בוא רוצה מכות?"

כך זה נראה

מכה לנתניהו: ניצחון לגוש השמאל במליאת הכנסת

דרמה פוליטית

עושה באזז

תיעוד: אישתו של ח"כ אלקין מאיימת על פעיל ליכוד "בוא רוצה מכות?"

כך זה נראה

מכה לנתניהו: ניצחון לגוש השמאל במליאת הכנסת

דרמה פוליטית

תיעוד: נעצרו ערבים חשודים בשפיכת קפה על יהודי

ישראל 2021

איום בתביעה: הזוג נתניהו דורשים מיליון שקל מאולמרט

השפל לשיא

נעצר: ביזה את בית המשפט ופרסם בטיקטוק

אין הרתעה

הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

צפו: שירה איסקוב ועדי גוזי הדליקו משואה

עצמאות שמח ישראל