האולטימטום התפוגג

התקפלו: כחול לבן לא תשתתף בהצבעה נגד נתניהו

תמונה – כחול לבן
למרות האיומים, לפני זמן קצר מודיעה כחול לבן כי לא תיקח חלק בהצבעה על הצעת החוק שהניחה יש עתיד, לפיה ייאסר על ראש ממשלה עם כתבי אישום להתמודד בבחירות

רק יממה חלפה מאז שיגר יו"ר כחול לבן בני גנץ את האיום הברור לראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיו, במידה ועד הערב (שלישי) לא יועבר החוק הדוחה את אישור תקציב המדינה בשלושה חודשים – עשויה כחול לבן להצביע בעד הצעת החוק שהניחה מפלגת יש עתיד.

דוברות שר הביטחון

הצעת החוק של יש עתיד מציעה כי ראש ממשלה עם כתבי אישום לא יוכל להתמודד בבחירות הבאות. בכך למעשה קיווה גנץ כי נתניהו ירתע מהאפשרות כי לא יוכל להתמודד בבחירות הבאות על תפקיד ראש הממשלה. נתניהו הבהיר הבוקר כי הוא אינו מתרגש מהאיומים והאולטימטום שהציב גנץ וכי בעת הזו יש להעבי תקציב חד שנתי ותו לא.
הניח את הצעת החוק, לפיד | צילום: פרטי

לפני זמן קצר מתקפלת סיעת כחול לבן ומודיעה – לא נשתתף בהצבעה על החוק. מכחול לבן נמסר בין היתר: ״עמדתנו העקרונית בנושא לא השתנתה ולא תשתנה, אך בעת הזו, מדובר אך ורק בניסיון לערער את יציבותה של המערכת הפוליטית כולה. בעיצומו של אחד המשברים החמורים בתולדות המדינה, אנו בוחרים לעשות הכל כדי למנוע בחירות שיביאו אסון כלכלי על המשק ויקרעו לגזרים את החברה הישראלית"
לא התרגש, נתניהו | צילום: דוברות הכנסת

בכחול לבן הוסיפו ואמרו: "כחול לבן מפצירה בכל סיעות הבית, ובראשן הליכוד, להתעשת ולפעול יחד לטובת אזרחי המדינה, שלא רוצים ולא צריכים עוד טלטלה פוליטית על חשבונים. הגיעה העת לאשר תקציב ארוך טווח, שייתן לציבור ודאות כלכלית שהוא עבורו כאוויר לנשימה. כל מי שינהג אחרת, ההיסטוריה תשפוט אותו כמי שפעל למען עצמו ונגד הציבור הישראלי.״

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.