אי אמון

בגלל אירן? נתניהו חשף את הסיבה למידור של גנץ ואשכנזי

תמונה – לע"מ
ראש הממשלה נתניהו חשף הבוקר את הסיבה לכך שלא שיתף את שר הביטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי במגעים עם איחוד האמירויות - שותפיו בממשלה

המגעים והשיחות על הסכם השלום עם איחוד האמירויות התקיימו מאחורי הקלעים וללא ידיעתם של שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, שניהם מכחול לבן ושנים שותפיו של נתניהו בממשלה. נתניהו סיפר כי עדכן אותם רק לאחר מעשה מתוך חשש שהדלפה בנושא, ככל הנראה מצידם, תטרפד את המהלך החשוב.

הבוקר (שני) פורסם בעיתון ישראל היום ריאיון שקיים ראש הממשלה עם העיתונאי אמנון לורד. בריאיון שואל לורד שאל את ראש הממשלה האם הוא לא שיתף את ראשי כחול לבן בדבר כי חשש שידליפו את המידע לגורמים אירנים, נתניהו השיב: "לא חששתי שידליפו לאירן, חששתי שהם ידברו על זה עם מקורבים להם".

"אני עוסק במשך שנים במהלך הזה", הוסיף נתניהו בריאיון. "גנץ ואשכנזי נמצאים פה בסך הכל חודשיים. היה סיכום לשמור על דיסקרטיות על מנת לא לאפשר לאירן ולאחרים לטרפד את המהלך. לא אמרתי שהם ידליפו לאירן. אבל הם יכולים לדבר באופן לא מבוקר עם מקורבים והאינפורמציה הזאת יכולה לצאת החוצה".

נתניהו גם התייחס לשותפות הקואליציונית עם כחול לבן ואמר: "אם גנץ ואשכנזי ינהגו לא כממשלה בתוך ממשלה ולא כאופוזיציה פנימית אז השותפות תוכל להימשך לפחות שלוש שנים. אם לא הממשלה תתפרק. אני מקווה שזה לא יתפרק עכשיו. בתקופת הקורונה הקמנו את הממשלה בשביל המאבק בנגיף ונעשה הכל כדי שהממשלה לא תתפרק".

היה מדליף? אשכנזי | צילום: דוברות הכנסת

היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות נשמרו בחשאיות גמורה ותחת מעטה סודיות הרמטי במשך שנים ובסוף השבוע האחרון הם הבשילו לכדי חתימה על הסכם שלום היסטורי בין שתי המדינות. ההסכם ההיסטורי נחתם בשיחת טלפון שהתקיימה בין הנשיא טראמפ, נסיך הכתר של האמירויות, מוחמד בן זאייד ונתניהו. ככל הנראה באמצע ישיבת קבינט הקורונה אותה נטש נתניהו כזכור.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד זעם בתגובה: "ראש ממשלת ישראל אומר בקולו שלא סיפר לשר הבטחון ושר החוץ שלו על מהלך מדיני חשוב כי הם אנשים שאי אפשר לסמוך עליהם עם סודות מדינה. מה אמור הציבור להסיק מזה על ממשלתו?"

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!