אי אמון

בגלל אירן? נתניהו חשף את הסיבה למידור של גנץ ואשכנזי

ראש הממשלה נתניהו חשף הבוקר את הסיבה לכך שלא שיתף את שר הביטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי במגעים עם איחוד האמירויות - שותפיו בממשלה
קרדיט: לע"מ

באזזנט >
10:24 | 17.08.20

המגעים והשיחות על הסכם השלום עם איחוד האמירויות התקיימו מאחורי הקלעים וללא ידיעתם של שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, שניהם מכחול לבן ושנים שותפיו של נתניהו בממשלה. נתניהו סיפר כי עדכן אותם רק לאחר מעשה מתוך חשש שהדלפה בנושא, ככל הנראה מצידם, תטרפד את המהלך החשוב.

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

הבוקר (שני) פורסם בעיתון ישראל היום ריאיון שקיים ראש הממשלה עם העיתונאי אמנון לורד. בריאיון שואל לורד שאל את ראש הממשלה האם הוא לא שיתף את ראשי כחול לבן בדבר כי חשש שידליפו את המידע לגורמים אירנים, נתניהו השיב: "לא חששתי שידליפו לאירן, חששתי שהם ידברו על זה עם מקורבים להם".

"אני עוסק במשך שנים במהלך הזה", הוסיף נתניהו בריאיון. "גנץ ואשכנזי נמצאים פה בסך הכל חודשיים. היה סיכום לשמור על דיסקרטיות על מנת לא לאפשר לאירן ולאחרים לטרפד את המהלך. לא אמרתי שהם ידליפו לאירן. אבל הם יכולים לדבר באופן לא מבוקר עם מקורבים והאינפורמציה הזאת יכולה לצאת החוצה".

נתניהו גם התייחס לשותפות הקואליציונית עם כחול לבן ואמר: "אם גנץ ואשכנזי ינהגו לא כממשלה בתוך ממשלה ולא כאופוזיציה פנימית אז השותפות תוכל להימשך לפחות שלוש שנים. אם לא הממשלה תתפרק. אני מקווה שזה לא יתפרק עכשיו. בתקופת הקורונה הקמנו את הממשלה בשביל המאבק בנגיף ונעשה הכל כדי שהממשלה לא תתפרק".

היה מדליף? אשכנזי | צילום: דוברות הכנסת

היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות נשמרו בחשאיות גמורה ותחת מעטה סודיות הרמטי במשך שנים ובסוף השבוע האחרון הם הבשילו לכדי חתימה על הסכם שלום היסטורי בין שתי המדינות. ההסכם ההיסטורי נחתם בשיחת טלפון שהתקיימה בין הנשיא טראמפ, נסיך הכתר של האמירויות, מוחמד בן זאייד ונתניהו. ככל הנראה באמצע ישיבת קבינט הקורונה אותה נטש נתניהו כזכור.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד זעם בתגובה: "ראש ממשלת ישראל אומר בקולו שלא סיפר לשר הבטחון ושר החוץ שלו על מהלך מדיני חשוב כי הם אנשים שאי אפשר לסמוך עליהם עם סודות מדינה. מה אמור הציבור להסיק מזה על ממשלתו?"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט