בדרך לבחירות?

לע"מ

נתניהו למקורביו: "מעכשיו להתנהל כאילו הולכים לבחירות"

חמישה ימים לפני פיזורה האוטומטי של הכנסת על רקע אי העברת תקציב המדינה - נתניהו בשיחות עם מקורביו מבהיר כי מעתה עליהם להתנהל כאילו פני המדינה לבחירות. בסוף השבוע יכנס דיון בנושא
באזזנט >
21:42 | 19.08.20

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים בסוף השבוע דיון מכריע סביב השאלה האם לפרק את הממשלה או לנסות ולהמשיך לפעול מתוכה עוד כמה חודשים. ההחלטה תתקבל בהתאם לשיחות עם מפלגת כחול לבן וכן על פי תוצאות סקרי השבוע. בדיון צפויים להשתתף השרים המקורבים לנתניהו, כמו כן גם יו"ר הכנסת יריב לוין יקח בהן חלק.

מוקדם יותר היום ערך ראש הממשלה סיור פתע בשוק מחנה יהודה בירושלים. מוקדם יותר השבוע ערך במקום סיור גם יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט. היום ביקרה במקום גם ח"כ איילת שקד.

הסיפורים הכי מעניינים אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

בכחול לבן צייצו הערב (רביעי) בחשבון הטוויטר של המפלגה: "נתניהו רוצה בחירות משיקולים אישיים. כל השאר רעש וצלצולים. בליכוד שכחו שיש מיליון מובטלים. מוטב שנתניהו יוציא את השרים מהאולפנים ויחזיר אותם לטפל בקורונה".

בליכוד תקפו את גבי אשכנזי שר החוץ ומסרו: "גבי אשכנזי התחיל את קמפיין הפריימריז לראשות כחול לבן ודוחף בכל הכוח לבחירות. כנראה שיותר מאשר להפיל את נתניהו, הוא רוצה להפיל את גנץ. כחול לבן צריכים להפסיק לעשות פוליטיקה ולתקוע את התקציב כדי לפתוח את שנת הלימודים בזמן – ולאפשר את המשך כהונת הממשלה שתדאג לאזרחי ישראל".

מוקדם יותר היום האשים בכיר בליכוד את כחול לבן בגרירת המדינה לבחירות. "כחול לבן מפרה ברגל גסה את ההסכמים ומובילה לבחירות", אמר. בשיחה עם העיתון "ישראל היום" אמר בכיר בליכוד: "במצב כיום, ממשלות יכולות ליפול בימי רביעי בהצעות חוק פרטיות. בפועל – בכל יום רביעי צריך לעשות הסכם קואליציוני חדש". לדבריו, "עשיתי מאמץ אדיר שהממשלה הזאת תצא – ועשינו ויתורים. אבל אי אפשר לנהל מדינה בצורה הזאת. שיתוק וחוסר תפקוד שהם גרועים בהרבה. הם אמורים לשאת באחריות הקולקטיבית ובאחריות האישית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram