באזזנט

תמונה – דוברות הכנסת

סוער במשכן

צפו: עימות חריף בקואליציה – "שפוט של מנדלבליט!"

עימות חריף ומתועד פרץ היום במשכן הכנסת, במליאה, בין שר המשפטים ליו"ר הכנסת יריב לוין. הרקע לעימות הן החשיפות האחרונות על הפרקליטות.

שר המשפטים אבי ניסנקורן (כחול לבן) התעמת היום במליאת הכנסת עם יו"ר הכנסת יריב לוין. הסיבה – כוונתו של לוין לקדם בשבוע הבא את ההצעה של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) להקמת ועדה לבדיקת ניגודי העניינים של השופטים. "ההצעה הזו כשיש קואליציה עם כחול לבן זו שבירת כלים וכללים, ככה רואה את זה כחול לבן וככה רואה את זה בני גנץ". לוין לא נותר חייב והשיב.

"אתם צריכים להחליט אם אתם בשותפות או במאבק מתמשך", אמר ניסנקורן. "לא מייצרים קרע בצורה כזו בנושא של שמירה על שלטון החוק, בירור נושאים בבית המשפט, אלא דברים שהם בליבת האמונה של כחול לבן. ההסתה הפרועה הא בלתי נתפסת, ובלתי נתפס שאתה כאחד המובילים של הליכוד ובתפקידך מתבטא ככה ללא תיאום עם כחול לבן. לא נוותר בנושא הזה".

לוין השיב לניסנקורן ואמר כי "כשעולה נושא שמטריד ציבורים עצומים, דברים שמוגדרים על ידי ראשת מח"ש עצמה כחשדות לעבירות פליליות חמורות חובתנו שהדברים ייבדקו כפי שצריך ולעומק. ועמדתנו חדה וברורה: חייבים לבדוק את הדבר הזה. שותפות היא לא שאנחנו עושים כל מה שאתם רוצים אלא שגם אתם נענים לדברים שחשובים לנו".

לוין המשיך ואמר: "אם זה קורה כך בתיקו של אדם אחד זה לא נעצר שם, מי יודע אם לא יושבים בבתי הסוהר אנשים רק על כך שזכויותיהם נרמסו והם נאלצו להודות בדברים שלא עשו או חמור מכך עדים שנאלצו להעיד דברים שאינם אמת. חובתך לברר את הדברים האלה להבטיח שהדברים האלה ייבדקו וייחקרו. חובתך להיות הראשון שדורש את הבדיקה, לא לחסום אותה".

אמסלם תוקף | צילום: דוברות הכנסת
אמסלם תוקף | צילום: דוברות הכנסת

שר המשפטים תקף את הליכוד ואמר: "אתם לוקחים את כנסת ישראל למסע הרתפקאות מכוער נגד הדמוקרטיה ושלטון החוק. זה שימוש מכוער במקרה מוות של לפני כמה שנים". ניסנקורן טען בהמשך כי השר דוד אמסלם מנע את כינוס ועדת שרים לחקיקה לפני שלושה שבועות בגלל נושאים שקשורים לתיקי נתניהו. "זו זילות של הכנסת וזילות של המדינה, אתם מקריבים את שלטון החוק".

אמסלם השיב כי "אתה שפוט של היועמ"ש אביחי מנדלבליט, מה שהוא אומר לך אתה עושה, אתה לא מבין את תפקידך כשר המשפטים. אתה מגן עליהם רק בשם הפריטטיות כי רוב חברי הכנסת לא מקבלים את זה, אבל אתה רואה את תפקידך כנושא כליו של מנדלבליט. התפקיד שלך שהם ימשיכו לחקור את ראש הממשלה ובשקט".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.