באזזנט

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

מתפרקים

מרד ראשון: "לא אשב יום אחד תחת המושחת מבלפור"

סדקים ראשונים במפלגתו של יו"ר הכנסת בני גנץ שנפרד מלפיד וטיבי והצטרף לממשלת נתניהו: לאחר שהצביעה אתמול בעד מועמדותו של גנת לראשות הכנסת, חברת כנסת הדרוזית ממפלגת 'כחול לבן', ע'דיר כמאל מריח, מודיעה בציוץ בטוויטר, כי היא לא תצטרף יחד עם ראש מפלגתה גנץ לממשלת נתניהו: "מנהיגות עם יושרה נמדדת בעתות משבר. מנהיג לא בוגד בעקרונותיו ובציבור בוחריו. באתי לפוליטיקה בכדי להחליף את ממשלת הגזענות, השיסוי וממשלת חוק הלאום, ולא בכדי להיות שותפה לה! אני לא אשב יום אחד תחת המושחת מבלפור."

עכמאל מריח היא עיתונאית לשעבר ‎ב'כאן חדשות' דרוזית ישראלית גאה ומתגוררת בדלית אל כרמל.

בבוקר שאחרי הסערה, פרסם ח"כ יאיר לפיד מאמר בפייסבוק בוא הוא מתייחס לבגידה של גנץ ואשכנזי: "הבוקר עלה. השבת מתקרבת. עדיין אין לי תשובה לשאלה שמעסיקה את כולם. אני לא יודע למה גנץ ואשכנזי החליטו לפרק את כחול לבן. לזחול לממשלה של ביבי. לא מדובר בממשלת אחדות. זה בטח לא בגלל הקורונה. הרי אף אחד מהם לא טרח אפילו לבקש את תיק הבריאות. כל הדיבורים על "להכנס מתחת לאלונקה" הם קשקוש מביך. לא נכנסתם מתחת לשום אלונקה. נכנסתם מתחת לביבי."

עוד כותב לפיד: "אני לא מתכונן להתעסק בזה יותר מדי. יש לנו יותר מדי עבודה לעשות. הנה המשימה הראשונה: לגרום לאנשים להאמין מחדש בכוחם. ביכולתם לשנות את המציאות. להחזיר את התקווה כתוכנית עבודה. הישראלים עשויים מחומרים חזקים. משברים תמיד מוציאים מאתנו את הטוב ביותר. שינוי הוא לא ספרינט – הוא מרתון. ממשלת אחדות אין, אבל אחדות בתוכנו יש. הצעיר מקומה 2 שדופק על הדלת של השכנה המבוגרת שלו לשאול אם היא צריכה משהו מהסופר, הוא יותר אחדות מכל ממשלת הבובות שביבי מקים לעצמו."

גם יו"ר הכנסת גנץ פרסם פוסט בו הוא מסביר ולא מתחרט על המהלך שעשה: "ביום הזה אני שלם יותר מתמיד. אני שלם כי עשיתי את מה שהעם שלי צריך. אלו לא ימים רגילים. ישראל במצב חירום. מאות אלפי משפחות מבוצרות בבתים, יש תחושת חירום אמיתית מפני איום בריאותי שקוטל חיי אדם ואיום כלכלי הרסני.בעת הזו מנהיגים צריכים לבחור מה נכון ולשים את המשקעים והחשבונות האישיים הקיימים בצד."

עוד כותב גנץ: "הגענו לצומת בה חלק מחבריי סברו שעדיפות בחירות על ניסיון להגיע לפשרות. גבי ואני, יחד עם שותפים רבים, החלטנו שאנחנו לא גוררים את ישראל לבחירות בשעת חירום שתימשך תקופה ארוכה והשלכותיה יהיו ארוכות טווח.

"בימים האחרונים הצעתי כל דרך בכדי שנישאר ביחד ונבחן את כל החלופות האפשריות. הצעתי להם שתפקיד יו"ר הכנסת יועבר אליי זמנית או לחלופין שנמנה את ח"כ מאיר כהן, אדם ראוי מאין כמוהו, בתנאי שיתחייב לפרוש אם חלילה נתפצל. לצערי הם סירבו, ודקות אחרי שהגשתי אני את מועמדותי, הם בחרו לעזוב את כחול לבן. יאיר, בוגי, שאר חבריי מיש עתיד ומתל"ם, גם היום וגם בעתיד-דלתי תמיד תהיה פתוחה. לצד זאת, מי שרצה ודוחף גם כעת להוציא לקלפיות משפחות שאיבדו את פרנסתן וחרדות לגורלן הבריאותי – שיהיה אמיץ ויאמר זאת בגלוי, חד וברור."

"אתם יודעים היטב- אין דרך אחרת, לא הייתה דרך אחרת, ואם הייתה דרך אחרת היינו הולכים בה. לא אשקר- ההחלטה שלהם הייתה קשה עבורי, אך אני שלם באופן מוחלט עם הבחירה שלי. אני לא אהיה זה שלא ניסה למנוע את המשך הפגיעה בשלטון החוק למשך שנה לפחות, אני לא אהיה זה שלא מנסה למנוע בחירות רביעיות, אני לא אהיה זה שמסרב בכל תנאי להיכנס תחת האלונקה בשעת חירום."

לסיות כותב גנץ: "אני מחבק את מי שכועס. אני אוהב את מי שמאוכזב. אני מכבד כל אדם. אני מבטיח לכולכם באופן אישי: אבטיח בכל דרך כדי שהדרך שלנו תנצח. ראיתם בעבר שעשינו את הבלתי יאומן, וכך יהיה גם הפעם. כולם מדברים על הבטחות בחירות, אבל יש הבטחה אחת שאני לעולם לא אפר – ישראל לפני הכל." כתב גנץ.

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.