באזזנט

קרדיט תמונה: Gil Cohen Magen / Shutterstock

לא ימין ולא שמאל

זעם בימין: "יש פה מכירת חיסול"

לאחר מו"מ לילי שנמשך למשך 8 שעות, מסתמן כי יו"ר הכנסת הבא לא יהיה ח"כ אדלשטייין שהודח בעקבות הוראת בג"ץ. עוד דווח כי ח"כ גנץ התקפל והסכים להשאיר את שר הבריאות ליצמן בתפקידו. שר המשפטים יהיה ככל הנראה מחוסן לישראל אבל בהסכמת הליכוד.

שר התחבורה סמוטריץ' תקף את הדיווחים והדרישות המופרזות של גנץ ומפלגתו: "ממשלת אחדות זה חשוב, ו"פריטטי" זו בהחלט מילה יפה שהכרנו בחודשים האחרונים, אבל חסרים לי אבירי הדמוקרטיה וחסידי הרוב מהשבוע שעבר שיסבירו למה זה דמוקרטי לתת לגוש של 17 ח"כים כח פוליטי שווה לגוש של 58 ח"כים ולמעשה להפוך כל קול של מי שהצביע לשמאל לשווה פי שלושה מכל כל שהצביע לימין. אז נכון, בדמוקרטיה שלנו יש פערים ועיוותים, ומפלגות קטנות מקבלות פעמים רבות יותר כח מחלקן היחסי. אבל פי שלוש וחצי??? בממשלה הבאה המיעוט הולך לשלוט ולנהל את המדינה. יכול להיות שאין ברירה, אבל צריך לשים את זה על השולחן ולזכור את זה בפעם הבאה שידברו על "הסחטנות" של המפלגות הקטנות…"

העיתונאי עמית סגל מדווח, כי שר המשפטים אוחנה יעבור לתפקיד שר התחבורה והשרה רגב תמונה לביטחון פנים. ואלה התיקים שיקבלו ככל הנראה שרי גוש הימין: אוצר. בטחון פנים. תחבורה. חינוך. בריאות. פנים. נגב גליל. אנרגיה. בינוי. דתות. מודיעין. ירושלים ומורשת.

רועי עידן כתב: "הממשלה המתרקמת עלינו לרעה היא בת דמותה של ממשלת שרון השניה. השאלה היחידה היא מה תהיה ההתנתקות שלה."

פעיל הימין עומר אריכא התייחס לחלוקת התיקים: "עם ההרכב המסתמן נראה לי שכבר עדיף לשבת באופוזיציה. יש פה מכירת חיסול"

העיתונאי עקיבא נוביק התייחס לחלוקת התיקים המסמנת: "כמו שהביביזם משבש את הימין, כך האנטי-ביביזם משבש את השמאל. גנץ הצליח לקבל עבור 17 ח״כים יבול של 45-50, כולל התיקים הכי חשובים במדינה. מצביע/ה שרואים בכך אסון רק כי ביבי נשאר בשלטון, מבטאים סדר עדיפויות מוזר"

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.