באזזנט

קרדיט תמונה: אילוסטרציה DaphnaAM

רגע של נחת

תופעה: בעלי הבית מוותרים על שכר דירה

כשהקורונה עדיין מסתובבת בחוץ והמשק רחוק מלחזור לפעילות רגילה, לא ברור כמה אנשים ישארו מובטלים. אחד הנושאים שתופס את הכותרות בימים אלו הוא, בעלי דירות שמוותרים על השכירות החודשים עקב משבר הקורונה.

רבים מן השוכרים מצאו את עצמם לפתע מובטלים או בחל"ת כשהחוזה שהם חתמו עם בעל הדירה עדיין בתוקף אבל להם אין איך לשלם את דמי השכירות. אחת התופעות היפות שמתגלות בימים אלו הם של בעלי דירה רבים שמוותרים על דמי השכירות בתקופה הזו או לפחות דוחים את התשלום למועד רחוק יותר, בתקווה שעד אז השוכרים יחזרו לשגרה ולעבודה שלהם ויוכלו לשלם את דמי השכירות.

כך למשל הסופר יהודה גזבר פרסם בחשבונו בטוויטר את הציוץ המרגש הבא: "בעלת הבית שלנו התקשרה לוודא שאפשר להפקיד את הצ'ק של אפריל. שאלתי מה קרה. לא יודעת, היא אמרה, יש הרבה אנשים במצוקה כלכלית, לא רציתי לקחת אם אין לכם."

לצד סיפורים מרגשים אלו עולות עדויות מקוממות על בעלי דירות שדווקא בתקופה קשה זו, לא רק שלא באים לקראת שוכרי הדירה שלהם, אלא דווקא בחרו להעלות את מחיר השכירות.

גם בתגובות רבות על הפוסט המרגש של יהודה גזבר רבים מעידים שבעלי הדירה במקרה הטוב לא מתעניינים במצבם הכספי ובמקרה הרע אף מעלים את דמי השכירות. חשוב לציין, אם זאת, שלא תמיד בעלי הדירות הם אנשים משופעים בכסף.

כך למשל משתמש נוסף הגיב על הציוץ של יהודה גזבר שהוא התקשר לבעל הדירה שלו, שבימים כתיקונם עובד כמדריך טיולים לקבוצות מחו"ל, להציע לו שהוא ישלם את שכר הדירה שבועיים מראש. ומסתבר שההצעה הזו הצילה לבעל הדירה את חג הפסח, בלי כסף זה הוא לא היה מצליח לעבור תקופה זו שכרוכה בהוצאות רבות. כך שצריך לזכור שרבים מבעלי הדירות אינם דווקא בעלי המאה.

איך לא לשלם שכר דירה בתקופת הקורונה :

Posted by Erez Oved on Sunday, March 22, 2020

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 20 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 20 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.