רגע של נחת

תופעה: בעלי הבית מוותרים על שכר דירה

כשהקורונה עדיין מסתובבת בחוץ והמשק רחוק מלחזור לפעילות רגילה, לא ברור כמה אנשים ישארו מובטלים. אחד הנושאים שתופס את הכותרות בימים אלו הוא, בעלי דירות שמוותרים על השכירות החודשים עקב משבר הקורונה.
קרדיט: אילוסטרציה DaphnaAM

0:27 | 27.04.20

רבים מן השוכרים מצאו את עצמם לפתע מובטלים או בחל"ת כשהחוזה שהם חתמו עם בעל הדירה עדיין בתוקף אבל להם אין איך לשלם את דמי השכירות. אחת התופעות היפות שמתגלות בימים אלו הם של בעלי דירה רבים שמוותרים על דמי השכירות בתקופה הזו או לפחות דוחים את התשלום למועד רחוק יותר, בתקווה שעד אז השוכרים יחזרו לשגרה ולעבודה שלהם ויוכלו לשלם את דמי השכירות.

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

כך למשל הסופר יהודה גזבר פרסם בחשבונו בטוויטר את הציוץ המרגש הבא: "בעלת הבית שלנו התקשרה לוודא שאפשר להפקיד את הצ'ק של אפריל. שאלתי מה קרה. לא יודעת, היא אמרה, יש הרבה אנשים במצוקה כלכלית, לא רציתי לקחת אם אין לכם."

לצד סיפורים מרגשים אלו עולות עדויות מקוממות על בעלי דירות שדווקא בתקופה קשה זו, לא רק שלא באים לקראת שוכרי הדירה שלהם, אלא דווקא בחרו להעלות את מחיר השכירות.

גם בתגובות רבות על הפוסט המרגש של יהודה גזבר רבים מעידים שבעלי הדירה במקרה הטוב לא מתעניינים במצבם הכספי ובמקרה הרע אף מעלים את דמי השכירות. חשוב לציין, אם זאת, שלא תמיד בעלי הדירות הם אנשים משופעים בכסף.

כך למשל משתמש נוסף הגיב על הציוץ של יהודה גזבר שהוא התקשר לבעל הדירה שלו, שבימים כתיקונם עובד כמדריך טיולים לקבוצות מחו"ל, להציע לו שהוא ישלם את שכר הדירה שבועיים מראש. ומסתבר שההצעה הזו הצילה לבעל הדירה את חג הפסח, בלי כסף זה הוא לא היה מצליח לעבור תקופה זו שכרוכה בהוצאות רבות. כך שצריך לזכור שרבים מבעלי הדירות אינם דווקא בעלי המאה.

איך לא לשלם שכר דירה בתקופת הקורונה :

Posted by Erez Oved on Sunday, 22 March 2020

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט