באזזנט

קרדיט תמונה: אלימלך קרזן

אזהרת קורונה

תיעוד: חרדים מתפללים עם הקוריאנים שנדבקו בקורונה

הקורונה בישראל: בתיעוד שנחשף הערב, נראים צעירים חרדים מירושלים, מתפללים במערת המכפלה עם קבוצת התיירים מדרום קוריאה שנדבקו בנגיף הקורונה לאחר שחזרו לארצם / קבוצת התיירים מקוריאה גם ביקרו ברשות הפלסטינית. ראש הממשלה הפלסטיני הוציא צו סגירה למסעדות בהם ביקרו התיירים / צפו בתיעוד

החשש שעולה כעת הוא שישראלים ששהו במחיצת התיירים ונדבקו ללא ידיעתם המשיכו כהרגלם עד לפרסומים עתה ויתכן והפיצו את הנגיף והדביקו אנשים נוספים. משרד הבריאות מפרסם לציבור את המקומות ומועדי הזמנים שבהם שהו התיירים ויתכן וחשפו אנשים נוספים לוירוס הקרונה. מהמשרד נמסר כי מי שפיתח סימני מחלה ו/או שהה במקומות אלה בתאריכים שמתפרסמים, נדרש להיכנס להסגר של שבועיים לפחות בביתו.

יש לציין כי בשלב זה לא פורסמו מהן שעות ההדבקה האפשריות בנתב"ג עם הנחיתה וההמראה של קבוצת התיירים שאובחנו בנגיף הקורונה, לרבות דרכי התחבורה שהשתמשו ומגע אפשרי עם אנשים נוספים שהתקיים במהלך הדרך והשהייה הממושכת בישראל.

בדקו האם נחשפתם לתיירים:

8.2 – לאחר השעה 20:00 מלון מגדל דוד בנתניה ומלון גלרי.

9.2 – קיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כנסיית הבשורה, כנסיית המשפחה הקדושה, מלון עין גב

10.2 – מלון עין גב, מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס הקדוש, כנסיית הלחם והדגים.

11.2 – מלון דיוויד ים המלח.

12.2 – מצדה, פארק תמנע, מלון לאונרדו נגב בבאר שבע.

13.2 – גן לאומי תל באר שבע, מערת המכפלה בחברון, מלון גרנד קורט בירושלים.

14.2 – הר הזיתים בירושלים – בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים; הר ציון – חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית gallicantu.

15.2 – מסעדת ג'רוזלם גולד; עין כרם ירושלים – כנסיית ג'ון הקדוש, כנסיית הביקור, כנסיית אן הקדושה, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר הקדוש, כנסיית anastasis.

במשרד הבריאות מוסיפים כי עם התקדמות החקירה האפידימיולוגית תתפרסם רשימת מקומות מפורטת יותר בהן שהתה הקבוצה.

משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן:

1. כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד כל הבריאות 5400*.

2. כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד.

3. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן *אך ללא מגע הדוק*, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים).

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

הגב לפוטין

לפני 3 ימים

"פשוט התכווצתי"

לפני 6 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

הגב לפוטין

לפני 3 ימים

"פשוט התכווצתי"

לפני 6 ימים

סחיטה באיומים

לפני 6 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.