"הפצת מחלה ברשלנות"

תיעוד: חשוד בקורונה נעצר בתל אביב

חשוד בן 47 שהפר צו בידוד נעצר בידי שוטרים ממוגנים בתל אביב. המשטרה פתחה בחקירה נגד 20 אזרחים החשודים בהפרת צו בידוד. צפו במעצר
קרדיט: צילום מסך

23:39 | 14.03.20

במסיבת עיתונאים מיוחדת על משבר הקורונה, חשף הערב ראש הממשלה נתניהו, כי קיבל אישור משפטי לבצע מעקב טלפוני אחר אזרחים חולים בקורונה מחשש שיפרו את צו הבידוד ויסכנו את בריאות הציבור. עוד דווח, כי המשטרה פתחה בחקירה נגד 20 אזרחים שהפרו צו בידוד. נגד אחד מהם הוגש כתב אישום בגין "הפצת מחלה ברשלנות" .

מהמשטרה נמסר: "אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב, שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופץ רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות."

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

"משטרת ישראל תמשיך בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה. ככל שיעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל תפעל בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפרי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל."

במשרד הבריאות מבהירים, כי הפרת צו בידוד עשויה להסתכם באישום פלילי ועד 7 שנות מאסר אם נעשה במזיד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט