באזזנט

קרדיט תמונה: וידאו: איתי בית-און, לע"מ

חזורים להגבלות

רה"מ נתניהו לשרים: "אנחנו במצב חירום"

בעקבות העלייה הדמרטית במספר הנדבקים בנגיף הקורונה, הודיע ראש הממשלה נתניהו לשרים כי עוד היום יוחמרו ההגבלות: "אנחנו בעיצומה של מתקפת קורונה מחודשת - התפרצות חזקה מאוד שעולה ומתפשטת גם בעולם וגם אצלנו" . צפו

משבר הקורונה: בעקבות עלייה דרמטית במספר הנדבקים בנגיף הקורונה, הודיע ראש הממשלה נתניהו לשרים בישיבת הממשלה השבועית, כי אנחנו במצב חירום, וכי עוד היום יתקבלו החלטות על מגבלות נוספות על אזרחי ישראל. "אנחנו בעיצומה של מתקפת קורונה מחודשת – התפרצות חזקה מאוד שעולה ומתפשטת גם בעולם וגם אצלנו."

ארגון הבריאות העולמי ציין את המזרח התיכון כמוקד התפשטות עולמי. זה לא פוסח על ישראל, זה כאן. ולכן, אנחנו גם רואים, כפי שהתרעתי, שההתפרצות הזאת תלווה גם בעלייה, בהכפלה, של מספר החולים הקשים – דבר שיאתגר את מדינת ישראל ואת מערכת הבריאות שלנו.

עוד אמר נתניהו: "שוחחתי על כך הבוקר עם שר הבריאות, ואתמול בלילה עם גורמים שונים. אנחנו נידרש לצעדים נוספים מעבר למה שהחליטו קבינט הקורונה והממשלה בסוף השבוע שעבר. לצורך זה אני מבקש בגמר הדיון של ישיבת הממשלה הזאת להביא הערכה מחודשת על מצבנו, לאן אנחנו הולכים והצעדים הנדרשים. "

כמו כן, ביקשתי בהתאם לדיונים שקיימנו להביא הנה את יו"ר הכנסת יריב לוין ואת ראש ועדת חוק, חוקה ומשפט יעקב אשר, כדי להעמיד אותם על החומרה של המצב. אנחנו במצב חירום, אנחנו לא יכולים להתנהג בחקיקה בכנסת, בצעדים שאנחנו עושים, כאילו אנחנו בימים כתיקונם. לא כך הדבר, ועל כן אנחנו רוצים לקדם גם את האמצעים לקבלת החלטות וגם את קבלת ההחלטות בהיקף אחר ובעוצמה אחרת, כדי לבלום את התפשטות הקורונה. אם לא נבלום את התפשטות הקורונה, לא תהיה לנו לא בריאות ולא כלכלה, וייגבו חיים של אזרחים רבים במדינת ישראל.

לסיום אמר נתניהו: "אנחנו חייבים לעשות את מה שנדרש. לכן, ביממה הקרובה, לאחר המצגת שתוצג כאן, אנחנו נידרש לישיבת ממשלה נוספת כדי לקבל את ההחלטות הדרושות הן בצעדים מעשיים והן בחקיקה.״

בעדכון האחרון של משרד הבריאות נמסר על 29,366 חולי קורונה בישראל, 330 נפטרו עד כה מהסתבכות עם הנגיף, 17,847 בני אדם החלימו עד כה מהנגיף בישראל

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

נקלט במצלמות

לפני 19 שעות

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 17 שעות
נקראות עכשיו
  LIVE

נקלט במצלמות

לפני 19 שעות

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 17 שעות

נחשפת בשיר חדש

לפני 3 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.